| JordanDeRomania a întrebat:

happy
Pot sa ies din tara singur cu cartea de identitate si imputernicire de la parinti/notar?
Tin sa mentionez ca am 16 ani

Răspuns Câştigător
| Ottakringer a răspuns:

Fara un adult nu poti iesii. Decat daca faci imputernicire pe sofer happy si sa fii ''sub aripa '' lui.

3 răspunsuri:
| pirla a răspuns:

Singur nu poti iesi decat daca ai un insotitor si trebuie sa ai pasaport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie si de un institor major

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti iesi fara un insotitor major, acesta poate fi personalul de bord de pe avion, personalul de insotire de pe tren sau soferul masinii, dupa caz.
Si nu este vorba de imputernicire ci de o declaratie notariala autentica, data de ambii parinti. Pentru tarile care nu fac parte din UE ai nevoie de pasaport.