| Raul5765578 a întrebat:

Salut TPU:

Se poate calatori cu avionul in Anglia fara pasaport doar cu buletinul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, din UE inca se poate.
Dar, dupa brexit, nu se stie cat timp se va mai putea.

| GdX a răspuns:

Momentan se poate. Dupa ce UK se va rupe definitiv de UE iti va trebui pasaport.

| Ωmega a răspuns:

Deocamdata se poate doar cu buletinul si se poate din 2007. Cat timp nu se stie, probabil cand brexitul va intra in vigoare propriu zisa. Aici depinde de acordul care se va incheia intre UE si Marea Britanie cu ocazia brexitului.

| mihai69 a răspuns:

Buletine nu se mai fac din secolul XX. Dar cu o carte de identitate valabilă, poți călători