| aleks211 a întrebat:

Salut TPU,urmez sa plec in strainatate la un prieten de alta nationalitate,ce cadou cu specific romanesc i-as putea lua? Locuiesc intr-un oras micut, 20.000 locuitori deci nu cred ca pot gasi foarte multe lucruri,vreau sa-i placa, tipul fiind un mare colectionar de obiecte din diferite tari..Rasplatesc ideea cea mai buna cu funda! Ms la toti! big grin

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O pereche de opinci. Precis ca n-are asa ceva.

| andru10best a răspuns:

Tipic romanesc: ceva lucrat de mana - o ie, un mileu, o cana sau un castron de lut cum numai la tara mai vezi, o palarie ciobaneasca, sau steagul / emblema Romaniei, o carte despre Romania, vederi si mai sunt o gramada.

| veveritaveve a răspuns:

Un tricou cu mesaj funny despre olteni (daca nu e oltean atunci le poti sugera tu alt mesaj fara sa te coste in plus) de la DouaCadouri.ro http://douacadouri.ro/tricou-m-a-facut-mama-oltean-p511

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fus si un ulcior.