| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Voi ajunge la mare in cateva saptamani si VA ROG sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari:

- din gara Constanta cum pot ajunge la Mamaia sat, strada D5?
Exista vreun microbus/ maxitaxi sau altceva, cu care sa pot calatori de la gara din Constanta pana la Mamaia sat, unde am cazarea platita?

Daca da, de unde iau acel mijloc de transport in comun? Eventual un pret informativ pentru o persoana.

Sau un website unde gasesc informatii si mai ales,
2. deoarece in a doua zi a sederii mele acolo (am platit doar pentru 3 zile) sper sa vizitez Delta Dunarii, iar toate vapoarele pleaca din TULCEA, va rog sa-mi scrieti, cum ajung din Mamaia sat la Tulcea?

Am cautat pe internet si nu exista ruta directa.

Exista doar microbuze pe ruta Constanta - Tulcea, dar fiecare cursa are durata de 2 ore si jumatate, iar eu trebuie sa fiu in TULCEA cel tarziu la ora 10 dimineata. Iar din Mamaia spre Constanta, de unde pleaca microbuzul, mai este de calatorit.

Seara cand se termina excursia in Delta Dunarii, presupun ca vor fi microbuze cu care sa ajung inapoi la Mamaia. (Probabil ca excursia se termina pe la ora 8 - 9 seara).

In caz ca nu gasesc microbuz cu care sa ajung din Mamaia la Tulcea (de unde porneste vaporul), degeaba voi cumpara bilet pe Delta Dunarii pentru doua persoane.

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Pentru cta, din gara ai 100, 5-40 te lasa chiar langa sat.
Un bilet cu 2 calatorii este 3 lei, un bilet pentru toate liniile pentru 24 de ore este 5 lei.