| Subsanity a întrebat:

Salutari! Doresc sa va intreb, pentru a pleca in Suedia este necesar un pasaport sau se poate doar si cu un act de identitate valabil? Am auzit ca se poate si cu actul de identitate, fiind in U.E. dar niciodata nu poti fi prea sigur.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de unde discriminarea asta pentru avion?

Suedia e in UE si este suficienta cartea de identitate,,,

2 răspunsuri:
| Plecat_La_Mă-ta_Vivi_1988 a răspuns:

Daca calatoresti in suedia cu avionul iti trebuie pasaport, daca te duci cu autocarul sau masina poti doar cu buletinul

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este necesar pasaport, se poate calatori si numai cu cartea de identitate, deoarece Suedia face parte din UE.