| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun loc frumos de vizitat in apropierea Brasovului? In afara de Busteni/Sinaia.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Prima data vezi Sinaia: Pelesul. Din Sinaia mergi in Bucegi.
Daca iti place muntele Fagaras, urci pe Moldoveanu.
Sunt multe de vazut. happy

| AndreiV1111 a răspuns:

Bran, Poiana Brasov, Tampawinking

| Ironwin a răspuns:

Cetatea Rasnov, Biserica fortificata din Prejmer, Cetatea Rupea, Predealul, Manastirea Sambata de sus, Manastirea Sinca, Cetatea Fagaras, toate astea se pot vizita cu masina, pentru trasee montane uite aici : http://www.e-calauza.ro/index.php?afiseaza=trasee-turistice-brasov

| Hrișcă_Denisa_1991 a răspuns:

"Poarta Ecaterina".
"Vulcanul stins de la Racos".
"Biserica Neagra".
"Castelul Bran".
"Prima scoala romaneasca".
"Aleea cu turnuri".