| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot depune dosarul pentru obtinerea brevetului de turism in Iasi?
Masterul DEPROTUR-FEAA-IASI si experienta (ce perioada) ma ajuta brevet "manager in turism"?
Momentan sunt angajata pe post de receptioner (vechime 6 luni) si 2, 5 ani am lucrat ca agent de turism.
Cui ma pot adresa la nivel teritorial in Iasi sau Suceava pentru o informare exacta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intereseaza-te la Camera de comert, la Ministerul turismului, prin audiente, telefon, scrisoare sau mail.
Daca ti-e mai comod si crezi ca vei gasi informatii complete, intra intr-o agentie de turism si intreaba directorul de acolo.

| ikram a răspuns:

Iti treabuie FEAA (studii de licenta), Specializarea ECTS. Daca nu trebuie sa obtii brevetul separat, incearca sa intrebi la Camera de comert Iasi poate stiu ei sa-ti indice, si imi este in Iasi un Centru Regional de turism (dar nu stiu exact cu ce se ocupa).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o scoala in Brasov - singura pe care o stiu - poti face cursurile on line - si te duci acola numai la examene si practica.
Cursurile " on line" sunt in limba engleza, si un master cu diploma recunoscuta de Min Turismului este vreo 2000Ron.