| anonim_4396 a întrebat:

Unde poti invata sa faci surfing in Europa?

Răspuns Câştigător
| alinuta23 a răspuns:

In multe locuri unde sunt ape...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PLAJA DIN SAN SEBATIAN(SPANIA) E UNA DINTRE CELE MAI POPULATE DA CATRE SURFERI, DACA AI POSIBILITATE SA MERGI IN LUNILE DE IARNA AR FI PERFECT, SUNT VALURI DE PANA LA 8-10 METRI ZILNIC, ZILELE TRECUTE AU FOST VALURI DE 20 METRI, PRETURILE LA CAZARE SUNT ACCEPTABILE SI CONDITIILE FOARTE BUNE, UN APARTAMENT POATE AJUNGE LA 300 DE EURO PENTRU O LUNA IAR LA HOTEL POTI GASI SI LA 25 DE EURO PE ZI, IN LA CORUÑA SI GIJON CURENTII DE AER SUNT UNICI IAR CAZAREA ESTE IEFTINA, IN LA CORUÑA POTI GASI UN APARTAMENT CU 250 EURO PE LUNA IAR OCEANUL ESTE DEZLANTUIT LA ORICE ORA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AM UITAT SA SPECIFIC, CELE TREI ORASE AU SCOLI PENTRU SURFING, DACA TE INTERESEAZA SCRIE-MI UN MESAJ SI MA INTERESEZ

| tudor_maxim a răspuns:

Exista mai multe aqua-parca-uri care au bazine pentru surfing si poti lua si cursuri acolo. Este unul la vreo 30-40km de Munchen in Germania la Bad Tolz.

| monicaclaudia a răspuns:

Http://surfeuropemag.com/
Biarritz in Francia capitala surfingului
surf camp :
ALGARVE SURF CAMP- Algarve Portugalia
( Noembrie Aprilie) 65000 escudos ( 630000 £)
( Mai- Oct) 75000 escudos ( 725000 £)
Banzai Beach in S. Marinella italia http://www.surf.it/banzai/

e-mail : murdok99@ libero.it
web : www.murdok-shop.com

| dana_oancea a răspuns:

In Europa gasesti putine locuri cu valuri bune pentru surfing dar cele mai bune plaje pentru asa ceva sunt cele din Franta pe partea cu oceanul Atlantic.

| silviu_tudosescu a răspuns:

Nordul Spaniei are cele mai bune valuri, cam la 60 de km de Bilbao.

| Emmaaaa a răspuns:

Hello.da add la mii_nus, daca vrei sa practici surfing.winking