| anonim_4396 a întrebat:

Unde se afla Cheile Dimbovicioarei?(in ce munti)

6 răspunsuri:
| inna a răspuns:

In muntii Piatra Craiului ( nu stiu chiar sigurlaughing )

| ellai a răspuns:

Se afla in Muntii Piatra Craiului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.travelworld.ro/atractii_romanesti/cheile_dambovicioara.php
Am fost si eu la Pestera Dambovicioara, nu e cine stie ce, dar mersul pe chei e superb, iti recomand zona cu mare drag. :)
Eu am mai vizitat: Moieciu, Rasnov, Cetatea Rasnov, Bran (Castelul Bran), Brasov (Piata Sfatului, Turnul Alb), Poiana Brasov. Am facut un tur de vizitare-super;)

daniela
| daniela a răspuns:

Peştera Dâmbovicioara este situată în partea de sud a Masivului Piatra Craiului, în versantul stâng al văii Dâmbovicioara (afluent al Dâmboviţei), la 1 km nord de satul Dâmbovicioara, judeţul Argeş. Aproape de zona Rucar-Bran. Este o pestera frumusica intr-o zona splendida merita vizitata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing tare....ma si cazezi pe gratis? happy
glumeam
Foarte frumoasa zona, avem o tara frumoasa, pacat ca nu stim sa o punem in valoare.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In masivul Piatra Craiului.