| Cccccccccccccorina a întrebat:

Vara aceasta vreau sa plec in anglia, in aprilie implinesc 14 ani si o sa am buletinul pentru ca pasaportul expira inainte de imi face buletin.Am mai fost si in 2008 si de acolo in Romania am venit cu stewardesa. Dar nu-s tiu daca o sa pot sa ma duc singura, fara parinti, cu steward din ro in anglia. evident cu procuri. se poate? si daca da cam ce ar trebui? si in medie cat ar costa?(fara bilet)Fundita+voturi

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani impliniti ca sa poti pleca singura.Altfel iti trebuie procura pentru a fi incredintata unui insotitor major.Nu conteaza daca iti este ruda sau nu.Acum 2 ani am platit pentru baiatul meu sa plece in Franta 55 Ron pentru. o procura la notar.Acum bineinteles ca preturile au mai crescut.Si mai conteaza si cat ia fiecare notar in parte in asemenea cazuri.Mergi la un notar din orasul tau si intereseaza-te.Succes.