| tymo20 a întrebat:

Voi pleca in Venetia si la Verona cat de curand. Ce recomandari imi dati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
sa ai cu tine un mic dictionar (turistic) cu expresii roman-italian
sa iti notezi adresa si programul de deschidere a ambasadei si a consulatelor romanesti din Italia, numar de telefon, fii prevazator, daca ai vreo problema sa stii unde sunt, nu atunci sa umbli dupa adrese
sa-ti iei o palariuta sau altceva pentru protectie contra insolatiei
un ac de siguranta, o umbrela plianta
atentie la buzunare
sa respecti legile tarii unde calatoresti
http://mae.ro/index.php?unde=doc&id=29799&idlnk=3&cat=29919
vacanta placuta - CIAOOO

3 răspunsuri:
| sallysirop a răspuns:

Recomandari ca sa?

| tymo20 explică:

Pe 21. 07. 2010 premiez raspunsurile la aceasta intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
iti trebuie harta orasului
Venetia aici http://harta.infoturism.ro/Europa/Italia/harta_interactiva_oras_Venetia.php
daca dai ZOOM vezi toate strazile - butonul ala mic in stanga sus pe harta unde vezi + semnul plus...