| Mikky767 a întrebat:

Bună,
Unde pot face adolescenții voluntariat? De impune voluntariatul la Crucea Roșie?
Mulțumesc happy

Răspuns Câştigător
| stefyyyy a răspuns:

Hei buna! Eu sunt voluntara la Crucea Rosie Dambovita.Sunt foarte multe activitati care se desfasoara, de exemplu ajutam la impachetare si distribuirea unuor cadouri pentru oamenii cu diverse probleme, am participat la diverse campanii cum ar fi cea impotriva cancerului la san, impartim fluturasi.am fost odata si la o gradinita imbracati in spiridusi.:3e posibil sa primiti si o pregatire gratuita de prim ajutor si beneficiati de tabere si alte excursii platite.Ca sa te inscri nu iti trebuie decat buletinul si sa completezi un formular, e foarte frumos si iti vei face si multi prieteni noi.

5 răspunsuri:
| Mikky767 explică:

„Ce impune", gramatica asta. m-am grăbit.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In fata blocului, in parc, voluntariat nu se face doar inscris undeva ci dezinteresat

| anastasia485 a răspuns:

Draga utilizator. Exista multe feluri de voluntariat. Depinde de genul tau. De preferat este sa faci ceva folositor, unde sa ajuti, nu doar sa bifezi. In domeniul medicinii exista multe lipsuri si nevoi. Multe asociatii au nevoie de voluntari. Mai intai decide-te in ce domeniu si apoooi de ajut. Ce te sfatuiesc este sa te implici intr-o asociatie care chiar face ceva. Am si o propunere:Asociatia "DARUIESTE VIATA''(cauta pe net, au site)! Sper ca te-am ajutat!

| Mikky767 explică (pentru anastasia485):

Mulțumesc!

| Mikky767 explică (pentru stefyyyy):

Mulțumesc și ție! Sunteți foarte drăguți happy