| anamaria82726 a întrebat:

Care este faza la voluntariate? Adica unii gasesc asa de multe la care intra multi. Unde gasesc? Se duc sa fie voluntari si la concerte si la festivaluri? Vreau foarte mult

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Urmareste evenimentele mari din zona ta si implica-te.
Trebuie sa te faci auzit, ca sa stie lumea ca vrei sa devii voluntar.
Scrie-le ca se pot baza pe tine. E suficient sa participi la un singur eveniment. Daca faci treaba buna, te vor cauta ei pe tine ulterior.
Evenimentele cu voluntari sunt anuntate din timp, pentru ca intervalul de pregatire e mare. Trebuie doar sa fii la curent cu actiunile voluntarilor din zona ta.