| Pixxie00 a întrebat:

Unde gasesc si eu voluntariate in bucuresti? Chiar vreau sa merg la voluntariat dar nu ni se ofera nimic la liceu

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă la ONG-uri.Ong-urile lucrează cu voluntari.Aruncă un ochi pe Google.Ideea de bază a voluntariatului este să faci o activitate de timp liber care-ți place nu care să-ți aducă doar experiența la locul de muncă! Și eu am făcut voluntariat timp de 4 ani, în perioada liceului și am activat în ong-uri locale.De asemenea tu ca voluntar te poți înscrie la mai multe ong-uri, cu condiția să participi la toate acțiunile acestora.Succes