| Steaua19861 a întrebat:

Cat poate natura sa mai suporte greselile omului?

10 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Daca le-a suportat până acum cred că o să le mai suporte încă mult timp.
Suporta natura cat suporta dar și când o să enerveze o să vai și amar de noi.
Cred că natura ne mai suporta încă 1000 de ani.

| RAY a răspuns:

Natura nu este conștientă de existenta ei, nici universul, ori ca exista ori ca nu e egal cu zero, chiar dacă omul face multe rele el, chiar dacă ar distruge planeta, e doar o planete din cele 200 de miliarde de stele, sunt miliarde de trilioane de planete, crezi ca contează cv pentru univers, oameni sunt indioti, nu recunosc ca sunt muritori și ca absolut nimic nu contează, salvarea noaptea sta în exterminarea noastră, puțin nu o face nebunu

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Noastră

| datimiFUNDAsuntDISPE a răspuns (pentru RAY):

Frate cand bagam si noi niste ciuperci?

| oglindasultanului a răspuns:

Care e greseala? Scopu existentei omului ca si altor animale, este sa devoreze natura, sa se hraneasca cu ea, lasand in urma lucruri mai complexe, omu "greseste" cu "tehnologia" folosita, dovedind naturii cat de egoist este.

| Steaua19861 explică (pentru LordCristobal):

1000 de ani, poti oferi niste argumente pentru cifra asta?

| Steaua19861 explică (pentru LordCristobal):

1000 de ani? poti sa dai niste argumente pentru cifra asta?

| sabin89 a răspuns:

Natura este îngăduitoare, tolerantă, îndelung răbdătoare. Are empatie. Înţelege că omul este o fiinţă firavă şi vulnerabilă, ca o trestie în bătaia vântului, atacată de viruşi şi de tot felul de boli; că grădinile îi sunt pline de buruieni şi dăunători, că pâinea şi-o câştigă cu greu...Aşa că, ce şi-a zis: - Să nu-i mai dau şi eu în cap, să nu-i fiu şi eu un inamic. Mai bine să-l ajut dacă pot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea stie. Tu ce zici?

| Editocroci a răspuns:

E, se curăță periodic singură prin cataclisme.