| inflicted a întrebat:

Pentru ce cauze merita sa militezi?

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Vrem sa fumam canabis, legal si in Romania big grin

| gabicoo a răspuns:

Nobile bineînțeles!

| gabicoo a răspuns (pentru JicaContra):

Dont smouc meic lăv!
hee hee

| oz_1736 a răspuns:

Salarii si pensii la nivel european, astea ne trebuie sau vom avea nevoie

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru multe:
- reducerea poluarii, mai ales din localitati mari, prin scoaterea masinilor personale poluatoare din circulatie
- interzicerea taierilor de paduri si re-padurirea tuturor zonelor defrisate, precum si a celor erodate
- eliminarea pet-urilor din material plastic si inlocuirea lor cu ambalaje degradabile in maxim 1 an

Nota:
(Si eu) m-am bucurat de aerul aproape nepoluat din perioada carantinei de 2 luni, care a semanat cu calitatea aerului de acum un sfert de secol inainte.
Daca reporneste "viata", mi e teama ca poluarea se va agrava si mai mult, ceea ce este mult mai grav decat pandemia coronavirus!

| JicaContra a răspuns (pentru gabicoo):

Real era "make love not WARCRAFT" tongue
imi pare rau, nu stiu sa spun asta in romleza asa cum ai reusit tu big grin

| minrest a răspuns:

Eu cred ca merita sa lupti in primul rand pentru statul democratic, in care se fac alegeri, exista separarea puterilor in stat, presa este libera, si exista un mecanim de ''cecks and balances'' intre institutiile statului. Statul nostru este deja democratic - dar trebuie totusi sa il pastram asa. Statul democratic este sub asediu, oricat ar parea de solid; ideile si partidele populiste prefigureaza deja un alt tip de stat, statul autoritar; toate teoriile conspirationiste, atat de raspandite, promoveaza ideea ca statul democratic e doar o aparenta si o iluzie. Daca simti si nevoia unor cauze pe termen scurt, la care sa vezi rezultate palpabie, propune cateva user-ul Bula.