Întrebare recomandată | HerculePoirot a întrebat:

Salut,m-am inscris recent intr-un voluntariat unde vom merge un grup de studenti la copiii din spital sa ne jucam cu ei.As avea si eu nevoie de un nume de super-erou si o poveste(cum mi-a capatat puterile, ce lucruri bune fac etc.).Tin sa mentionez ca am cumparat deja o masca cu un leu, deci povestea si numele sa fie legate de acest animallaughing.

Răspuns Câştigător
| Donte a răspuns:

Numele : Mydas(se pronunta Maidas)si erai un om de stiinta care avea un pui de leu ca si animal de compania. L-ai gasit intr-o jungla si era ranit asa ca ai decis sa il ajuti si duoa sa il aduci inapoi in jungla. In urma unui experiment ai ajuns jumatate om jumatate leu cu super reflexe, super viteza si te poti transforma in leu. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Rotazi a răspuns (pentru Donte):

Mydas, este o specie de musca.
Dar Midas a fost un erou grec.

| anonimg a răspuns (pentru Rotazi):

Nu mai conteaza cum il cheama. Important este sa-i faca pe copii fericiti.
HerculePoirot, este de laudat initiativa ta. Dumnezeu sa te binecuvinteze in tot ce vei face, si sa te rasplateasca cum numai El poate sa o faca!