Întrebare recomandată | Polistfever a întrebat:

Salut, stie cineva cum poti fi voluntar la spitalul municipal de urgenta Timisoara?

7 răspunsuri:
| dbigiu84 a răspuns:

Ai cunostinte in domeniu? Nu cred ca te iau ca voluntar fara facultate sau cunostinte in domeniu.

| Polistfever explică (pentru dbigiu84):

Sunt anul 3 la victor babes amg

| LPCTSTR a răspuns (pentru Polistfever):

Ai mers la ei sa vorbesti?

| laSoledad a răspuns (pentru Polistfever):

Te duci acolo cu un CV si intrebi. Fiind la medicina in anul 3, ai facuta practica in spital deja, nu? Scrii la CV ca ai practica si te duci si povestesti acolo despre tine si de ce vrei sa fii voluntar in spitalul acela. Daca cunosti si anumiti doctori, cu atat mai bine, vorbeste cu ei si intreaba-i daca te iau pe langa ei. Daca nu, intreaba pur si simplu la spital daca au nevoie de voluntari. Daca nu, incearca la SMURD. Intreaba-ti si colegii, poate ca unii deja sunt voluntari pe undeva. Vorbeste cu ei sau cu organizatia studentilor medicinisti din facultatea ta si intreaba-i de oportunitati de voluntariat si metoda de inscriere.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Vorbeste cu ei. Ai nevoie de o recomandare de la scoala si de acceptul lor. Orice manager vrea voluntari care doresc sa munceasca gratis.

| AdelinaC a răspuns:

Te duci si faci procedura ca de angajare, numai ca nu vei primi salariu.

| PeggyRock a răspuns:

Ai informații și date de contact
https://www.hosptm.ro/voluntariat/