| LARIqueen a întrebat:

Știţi ceva voluntariat (în Arad) pentru o fată de 15 ani?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani, nu prea ai unde sa mergi sa faci voluntariat, ca-s multe implicatii legale si tu esti prea mica, dar poti face voluntariat fara probleme la scoala unde inveti.
Ai putea sa-ti intrebi diriginta, sau profesorii care au laboratoare, daca poti sa te oferi voluntara sa ajuti acolo, la ce au nevoie (curatenie, organizare, samd).
Mai poti intreba la biserica, pe femeia de la lumanari, sau pe parintele paroh. Intotdeauna au nevoie de fete care pot ajuta acolo.