| Adriana1508 a întrebat:

Heiibatting eyelashes! Am o problema:imi place de un baiat, dar acesta are prietena.Desi are prietena, tot timpul imi scrie si vorbim in fiecare zi.Eu cred ca vrea ceva de la mine thinking Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Daca ar insela-o pe prietena lui cu tine, ce te face sa crezi ca tie ti-ar fi fidel?
Nu ai mentionat varsta, dar cam pot sa banuiesc ce vrea de la tine. distractie si cam atat.

| FastAndFurious a răspuns:

Te place dar nu ti-o spune direct iar relatia lui cu prietena continua.
Ce deduci din asta? Ca ar trebui sa-l lasi in apele lui pana iti spune clar daca doreste si altceva decat o amicitie cu tine.

| elik a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta..pana la urma am fost impreuna.s-a despartit de ea..nu poti fi in doua locuri in acelasi timp.o sa vina vremea cand o sa trebuiasca sa aleaga.winking fii optimista. daca, desi are prietena vorbeste cu tine inseamna ca te place.winking

| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 a răspuns:

Intreba-l daca simte ceva pentru tine, dar daca are prietena nu se stie poate ar vrea sa o faca pe prietena lui actuala geloasa sau poate nu o mai place si ar avea sentimente pentru tine.Cel mai bine este sa il intrebi si vei afla big grin