| anonim_4396 a întrebat:

Exista epilatoare a caror folosire sa nu doara?

Răspuns Câştigător
| MiKuTzZzA a răspuns:

Cel mai bine este sa te epilezi cu CREMA EPILATOARE pentru ca nu doare deloc. exita si epilator de la BRAUN.

8 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da, cele cu atenuator de durere, Silk-epil de la Braun!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nu ceara te doare. Te doare pentru ca firele de par ies din piele cu radacina cu tot. Orice ceara iti va scoate firele de par...deci te va durea.

carla
| carla a răspuns:

Sunt de acord cu fetele, doare epilarea cu orice epilator, dar se obisnuieste pielea cu timpul si nu o sa te mai doara. Uite aici, un link, unde poti vedea un epilator cu dispozitiv de racire a pielii.

| monicaclaudia a răspuns:

Lolz
daca descoperi epilatorul miraculos zi-mi si mie ca il cumpar imediat (
eu le-am incercat pe toate de la a - z dar crede-ma daca ai o piele senibila nu exista asa ceva (
tot ce auzi ca nu provoaca durere e doar publicitate nimica mai mult ((
eu is 30 de ani ca il caut ( si caut dar degeaba (

| monicaclaudia a răspuns:

ei printzessa ai dreptate laughing uitasem sa specific e mai de scurta durata da e unicul care nu doare daca sti sa il folosesti laughing

| Mo a răspuns:

DA! STIU EU UNUL: SFANTUL BIC

| leluc a răspuns:

Da, eu folosesc Philips Satinelle Ice si dispozitivul acela pe care-l pui la congelator chiar atenueaza durerea.

| zuzuliana a răspuns:

da iti reduce durerea braun si are un dispozitiv cu gheatza....am auzit cai bun