| PHLO007 a întrebat:

Salutare,

Am o nelămurire. Este indicat să mă spăl în fiecare zi pe cap (L - V), în unele zile folosesc şampon în altele nu, am 18 ani şi sunt băiat. Vreau să ştiu dacă are reacţii adverse, dacă este bine s. a. m. d. Mulţumesc frumos.

8 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Nu, nu sunt reactii adverse, dar pentru a nu avea matreata sau alt ceva foloseste mai bine intotdeauna samponul.Bafta.

| andreyyya a răspuns:

Singura reactie adversa este ca se ingrasa mai repede parul.

| valentingb a răspuns:

Am vazut o doctorita odata care a zis ca de maxim 3 ori pe saptamana trebuie sa ne spalam pe cap.Nu stiu de ce. Dar nu imi explic ce poti spala asa des, lucrezi in mina?

| alyna_6668 a răspuns:

Buna din cate stiu eu nu este bine sa ne spalam in fiecare zi pe cap..Parul trebuie spalat de cel mult 2 ori pe saptamana asa spun dermatologi ca ar fi bine, deoarece cu cat in spali mai des cu atat el se va ingrasa mai repede si isi pierde din unele proprietati.

| KodrutZ a răspuns (pentru alyna_6668):

Subscriu, poate sa zicem de 3 ori pe saptamana in cel mai rau caz, dar nu zilnic.

| PHLO007 explică:

Treaba cu crescutul părului am observat, nu mă deranjează.
Lucrul care mă deranjează este că îmi ridic părul fără gel, spumă, fixativ, iar după o noapte îmi stă în toate direcţiile dacă nu mă spăl nu pot să-l aranjez şi de aceea în fiecare dimineaţă fac duş. Am părul foarte foarte des şi sârmă. Nu am ce să-i fac...

| PHLO007 explică:

Da se îngraşă în 2 zile. Cred că voi rămâne la acelaş program, spălat zilnic, acum în vacanţă cred că voi încerca să mă spal mai rar.

| KzO a răspuns:

Din cate stiu eu o sa iti creasca parul mai repede decat daca te speli pe cap la o saptamana... cam asta ar fi singura reactie