| PhotoIsMyLife a întrebat:

Cine credeți că ar merita să fie Expert TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usera Jessyka merita cu varf si indesat, este prea buna fata asta
Un admirator al eiwinking

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt foarte multi utilizatori, pe care ii respect si ii apreciez, si care ar merita in viitorul apopiat acest titlu. O sa-i numesc doar pe cativa, si imi cer anticipat scuze, fata de toti ceilalti, numele carora n-o sa mentionez (asta nu inseamna, ca v-am uitat): Dan, AlanTigergerid, JeSsYkA, onutzu, ursulika, BRO, Roby67, anad, BlackAndWhite, micurutza2005, mumoasa, Flav, Gânduri albe, Sol, Derye!, Pho3nix, Oana, baru, vlad_bv, Paul27, PhotoIsMyLife (adica tu), kongeriket, Brotacelu, Dragalasul, Coios, Iceman, Broken&Beautiful, Ourano, cornel, Carmen, Andutza.Andu, p w p (nu ma lasa sa-l scriu impreuna, mi-l corecteaza in "pup"), monyk, Silvia, Malvina24, Arthur (banuiesc, ca a renuntat la titlu), Emanuela, Katya, harciog, M. S., EUSIATIT, marrr, cristi202, Érotique conseils., Łღvє, HarryPotter, vlad, Emeraude, inna, Krissy, clauss, LoVeIsFoRfReE, Dany (ordinea n-are nici o relevanta) si multi, multi altii...inclusiv simpaticul Cretaker. peace sign
Dar cred, ca primul pe lista ar trebui sa fie "Gânduri albe". Indeplineste toate conditiile necesare. Este destul de activ si da foarte multe sfaturi bune.

NOname
| NOname a răspuns:

Multumesc, @mistikk si @p w p! big hug Dar totusi ce ar fi, daca am propune pe cineva, care inca nu e Expert? big grinwinking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt mulți aspiranți dar puțini care au o activitate constantă și loială!
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Va asigur ca titlul acesta nu schimba nimic; personalitatea celui ce-l poarta n-are nici de castigat, nici de suferit, iar raspunsurile vor fi la fel de inteligene sau de stupide. N-are rost sa acordati prea multa atentie unor simple cuvinte.Cu, sau fara el, Brigaela va da aceleasi raspunsuri competente iar Harciog ar fi la fel de amuzant si original ca sa dau doar doua exemple.Si pretuirea noastra pentru ei ar ramane aceeasi.Numai bine.

Apache
| Apache a răspuns:

Cretaker! ...prea e senzatia siteului

| Libelle a răspuns:

Onutzu:d
sincer.

| pwp a răspuns:

NOname love struck

| Nicoleta a răspuns:

Majoritatea care sunt in primii 100.

| JeSa a răspuns:

învăţăcel,
Scuză-mă, gluma facută de tine, privind ''titlul de expert'' - a lui Arthur, e chiar inutilă, de-acum. Ştii, uneori, in viaţă, trebuie - să ştim şi când să glumim.
Faza că răspunsurile mele ''gândite sincer'' (hai, să le spun aşa) îţi provoacă 'râsul' şi, totodata, 'inteligenţă, maturitate şi bun simţ', cred că aceste nu denotă altceva, decât un comportament decent şi/sau firesc, pe care (zic eu) ar trebui să-l aibă cu toţii. Evident, indiferent de vârsta/sexul fiecaruia in parte.
Ca o paranteză, de obicei, ştiu şi să acţionez, în funcţie de vârsta persoanei totodată şi de circumstanţă, abordând discuţiile pe diferitele subiecte/criterii. Sunt selectivă, recunosc, pentru că nu-mi place nici să-mi bat joc de nimeni, mai bine fac pas. Ca atare, discernând dacă persoana respectivă, chiar îşi merită 'osteneala' sau nu. Am potenţialul/tăria asta (îmi place să cred asta), plus că ştiu să am răbdarea, de-a înţelege omul. Însă, bineînţeles, (a nu se întelege greşit) nici perfectă nu-s, dar aspir/tind la ea.
Mai concret, puţini ştiu ce gândesc de fapt. happy (Iar cei care ma înţeleg, de fapt îmi seamănă în multe privinţe. Fireşte nu în totalitate - pentru că-s conştientă de faptul că, fiecare este unic in felul său, avându-şi propria 'unicitate' de fapt avându-şi propriul ''eu''.)
Să lăsăm asta la o parte, şi să trec - să vă mulţumesc şi eu pentru simpatii şi/sau gânduri, într-un cuvânt - pentru aprecierile făcute.
Iar, privind acest ''titlu de expert'' (care intr-adevar este o recunoştinţă faţă de cei care contribuiesc la acest site), eu una, o spun sincer: nu-l 'simpatizez', nu 'fug' după el, adică - nu-l doresc. Sper să se ţină cont de faptul acesta. Chiar am fost ''atacată'' (constă în abuzul de răspunsuri/întrebări raportate plus în abuzul de votare, evident a răsp.; şi nu am stat să număr - ce şi cum, fapta e consumată); deci, pe nedrept, în trecut. Şi, doresc ca măcar acum, să mi se respecte punctul de vedere. Oricum, 'activitatea' cum o fi ea, afectată sau nu (nu asta contează), important este că, încă 'activează'; adică - mă aflu printre voi, ajutând - acolo, unde mă simt în stare şi cred că este nevoie. Asta, desigur, în limita disponibilităţilor, cu alte cuvinte - a timpului.
(Îmi cer scuze pentru orice îndoială şi/sau pentru directivitate.)
Vă mulţumesc pentru tot/înţelegere.

| Tourniquet a răspuns:

@NOname iti multumesc pentru propunere.

Sunt cativa useri pe care ii apreciez (in afara de experti) :
Onutzu, BRO, Roby67, ursulika, Łღvє, Harry Potter, Flav, Gânduri albe, SoL, Cretaker, mumoasa si multi altii! Atatia mi-au sarit prin cap!

| CosteaVlad a răspuns:

NOname, Arthur nu a renunţat la titlu, a renunţat titlul la el. :D
Îl găseşti pe-aici pe undeva: http://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/.
Iar în altă ordine de idei, experţi ar merita să fie mulţi, doar că nu prea cred că mai sunt atâtea titluri pentru toţi :)), ci doar pentru cei mai buni dintre cei mai buni.
Şi ca să mă apropii de subiect, nu pot spune concis cine merită titlul de expert, ci pot spune doar care sunt (câţiva dintre) utilizatorii pe care îi apreciez foarte mult pentru răspunsurile lor, şi în general pentru activitatea lor pe site. Aceştia sunt (în ordinea numerelor de pe tricouri):
- maya, ursulika, malvina, izabella03, Gânduri albe, Erotique Conseils, pe care le apreciez pentru faptul că se implică într-un mod foarte ok pe site, şi pentru maturitatea şi seriozitatea de care dau dovadă în răspunsurile lor.
- Lucian Gabriel, alex2009, care mi-au atras atenţia prin implicarea lor nici chiar chiar, şi nici foarte foarte, la categoria tehnologie, şi de asemenea pentru faptul că sunt unii dintre puţinii utilizatori care au capacitatea de a nu răspunde cu aceeaşi monedă atunci când le sunt puţintel atacate întrebările sau răspunsurile de către alţii. Ce-nseamnă inocenţă de copil, aşadar luaţi aminte. :D
- Jessyka, cea care mă amuză uneori prin răspunsurile ei, dar care totodată dă dovadă de inteligenţă, maturitate, şi bun simţ.
- Lonely, pe care îl apreciez pentru maturitatea şi inteligenţa de care dă dovadă în implicarea pe site, şi care deşi n-are decât vreo 14 ani, preferă să se implice în mod pozitiv pe acest site, când poate alţii la vârsta lui joacă CS toată ziua. :D
- Nycu, un utilizator care de asemenea se implică foarte mult pe site şi a demonstrat că-i un băiat de nota 10.
- Costyn162, la fel. :)
- Aero (HarryPotter), pe care îl apreciez pentru implicarea sa deosebită la categoria tehnologie, şi nu numai atât, ci mai ales pentru faptul că dă dovadă de o verticalitate extrem de mare atât în răspunsurile pe care le dă, cât şi în ceea ce priveşte respectarea termenilor şi condiţiilor de utilizare a acestui site. Un utilizator demn de toate aprecierile, şi de asemenea şi de titlul de expert.
- Virusake, de asemenea, un user pe care te poţi baza 100% la categoria tehnologie.
- Ronnix, pe care chiar îl apreciez foarte mult pentru calitatea şi complexitatea răspunsurilor lui, pentru că respectă din plin normele de utilizare a site-ului, pentru faptul că dă dovadă de bun simţ, pentru că în doar câteva luni, prin calitatea răspunsurilor lui a reuşit să adune mai multe răspunsuri câştigătoare decât au reuşit alţii în 2 ani, şi pe bună dreptate, şi de asemenea îl apreciez pentru toate celelalte lucruri care ţin de implicarea sa pozitivă pe site.
- Gabrielă, o utilizatoare de nota 1000 cu plus, care nu merită titlul de expert, deoarece este cu mult deasupra acestui titlu (pe care oricum l-a deţinut odată), iar cu asta consider că am spus tot. :) Aşadar orice alte cuvinte pentru a descrie activitatea ei pe site ar fi de prisos...
Cam acesta ar fi un mic clasament personal, care nu ţine neapărat de meritul titlului de expert, ci doar de aprecieri strict personale.
Nu sunt doar ei, mai sunt mulţi mulţi alţii care m-au impresionat prin postări de calitate, însă timpul nu prea mi-a permis să mă apuc să-i enumăr pe toţi.
O zi frumoasă! :)

| CosteaVlad a răspuns:

Anonim, toată stima pentru părerile tale despre ea, însă ce mi se pare mie culmea penibilităţii este faptul că-ţi votezi propriile tale răspunsuri de pe alte 10 conturi. Şi nu e prima dată când faci asta. E la mintea cocoşului, chiar ai cumva senzaţia că cineva chiar va crede c-ai primit tu 6 de folositor+inteligent, respectiv 4 de inteligent pentru două răspunsuri date de-am-pixu? Hai să fim serioşi, doar n-avem doi ani.
Iar în altă ordine de idei, faza cu "mai nou înţelepciunea amuză", dovedeşte cât eşti de idiot (îmi scuzi scăparea, dar din păcate cam asta e realitatea). Ce treabă are amuzamentul cu înţelepciunea? sunt stări alternative, nu simultane. Un om dacă e înţelept nu se amuză niciodată, sau invers? (Bine... în cazul tău a doua variantă pică total).
O seară bună.
P. S.: Oare o să terminăm vreodată cu comentariile date pe marginea textului la alte comentarii, doar pentru a ne exprima orgoliul şi părerile contra, pe site?
P. P. S. Nu zic, ai perfectă dreptate în ce-ai spus, " ce-i ''grotesc'' uimeste in sens bun, ca place majoritatii, din pacate este un adevar trist... ''tupeul'' si tot cei rau este la putere iar cei bun e dat in spate ", dar nu făcând referire la răspunsul dat de mine.
P. P. P. S. Ca fapt divers, n-am nicio treabă cu Harry. El e fostul Aero, eu sunt fostul vlad_bv. (mi-am schimbat numele că nu-mi mai era acceptat underline-ul de sistem). Măcar de-ai fi verificat cele două cunturi înainte de a veni cu supoziţii gratis de acest gen, ai fi observat faptul că era cam imposibil să fie vorba de una şi aceeaşi persoană. De unde până unde ai făcut tu asocierile de-ai dedus aşa ceva nu-mi pot da seama, da' în fine...

| CosteaVlad a răspuns:

Jessy, gluma aia din păcate a fost chiar o realitate. big grin
Cât despre antitezele ce-au reieşit în urma descrierii pe care ţi-am facut-o, gen "serioasa tipă amuzantă" laughing, da, să zicem că mi-a cam luat-o tastatura puţin înaintea procesorului. laughing Eu n-am făcut altceva decât să intru selectiv pe la fiecare dintre cei 42 de amigos pe care-i mai am în listă (pentru că n-am reuşit să-i iau la rând pe toţi), să le citesc pe diagonală răspunsurile, ca apoi să-mi pot face o părere generală despre fiecare. Că la unii mi-a iaşit, la alţii nu, e partea a 2-a. Dar la cei despre care chiar am avut ceva bun şi sincer de zis am scris mai mult de 2 rânduri. Numai că faza era că aceia erau cam puţini, şi n-am vrut să mă axez doar pe ei deoarece poate-aş fi dat senzaţia că abordez curentul pupincurist cu o subiectivitate mult prea mare, (deşi nu era deloc aşa), şi de aia am vrut să adaug puţin mai mulţi, ca să nu bată la ochi laughing. Înţelegi cum stă treaba? happy
Aşadar îmi cer scuze c-am început să vorbesc de bine fără acoperire rolling on the floor, dar mi-am zis că ş-aşa-s destui care vorbesc de rău, critică, jignesc etc, măcar mai schimbăm şi noi puţin meniul contextual.hee hee
O seară minunată!

| Alisa a răspuns:

Flav, Ursulika. happy

| elasexygagica a răspuns:

Harciog, este super amuzant love struck si Bacemi care e bunoc rau love strucklove strucklove struck drooling kiss kisskisskisskiss

| Aero a răspuns:

Consider ca multi utilizatori merita apreciati si rasplatiti pentru activitatea lor pe acest site, dar ar trebui inventate noi titluri, gen: Vrajitor TPU(eu), Filmmaker TPU(Cretaker), Umorist TPU(harciog, ursulika), Bucatar TPU, Sofer TPU, Troll TPU,(destuibig grin) etc. Nu prea am privit vreodata cu ochi buni titlul de Expert TPU, de asemenea tot sistemul de notare al site-ului. Eu cred ca ar merita sa se schimbe tot sistemul de notare si de apreciere pe site in loc sa ne umplem de alti experti, parerea mea.

| Aero a răspuns:

@vlad, multumesc pentru apreciere, de asemenea trebuie sa spun ca si eu l-am observat pe ronnix, dar mai ales pe roninhappy. Sunt foarte incantat de activitatea multora(si învățăcel/tu fiind printre ei, in top-ul meu personal cel putinbig grin) pe acest site, dar nu prea vreau sa mai dau nume. Eu cred totusi ca TPU.ro ar trebui sa acorde mai multe titluri(fie ele mai serioase sau amuzante). Titlul de expert nu acopera sau nu descrie prea bine un utilizator. In unele cazuri nu se potriveste deloc acest titlu. Sunt deja exemple pe site pe care destui le cunosc.
@Anonim, aia a fost o acuzatie grava! Ce dovezi ai? Sau doar stii tu sigur ca asa trebuie sa fie? Pai nu e suficient! Dar poti sta cu ochii pe mine, imi place sa stiu ca nu am de ce sa ma simt "a lo-lo-lonely soul" pe acest sitebig grin Oricum sunt singurul Vrajitor de aici printre niste Incuiati. "Te pup dulce..."-->imi aminteste de prof. Umbridge... Esti cumva fata? Iti place rozul? Oare esti Vrajitoare? big grin Ce ciudat trebuie sa fie sa vorbesti cu tine insuti straight face
@Jessyka, ce-a zis vlad despre Arthur chiar nu e o gluma! E chiar realitatea. Spune-i tu mai bine lui Arthur ca n-a stiut cand sau cum sa se opreasca in conflictele ce le-a avut pe site. Cand l-am vazut acum vreo luna pe Arthur la utilizatori suspendati, la fel si pe kongeriket, am ramas uimit. De atunci mi-am cam schimbat parerea la 180 grade despre ei. Inainte chiar aveam pareri de la bune spre foarte bune despre cei doi. Dar am observat ca ambii nu-s in stare sa medieze un conflict, ci sunt dornici sa-l amplifice, iar eu nu agreez asa ceva.

| PhotoIsMyLife explică:

@elasexygagica Spui asta doar că îți place de cei doi?! waiting

| PhotoIsMyLife explică:

Mai aștept răspunsuri.

| PhotoIsMyLife explică:

NoName deja este expert TPU laughing

| CDelia a răspuns:

Arthur/Jessyka/Harciog

| jony a răspuns:

Nominalizez pe JeSsYkA, fara nici o ezitare.

| Sconcsiş a răspuns:

Harciog

| mistikk a răspuns:

Eu.laughing glumeam @Noname merita din plin functia pe care o are felicitari @Noneme faci o treaba foarte buna!kiss

| OLumeColorata a răspuns:

Toata lumea ce se chinuie sa primeasca fundite! Cei ce fac misto de cei ce pun intrebarile nu merita sa fie Expert TPU.

| TeO_3022 a răspuns:

Sunt multi

| DorelSudoru a răspuns:

Harciog; nicotine si mariela pentru. fun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu...chiar vreau si chiar merit sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plzz imi dai o funda nu am nici una te rog... onutz trebuie sa fie expert