| CalinaXandra a întrebat:

Cele care ați născut. Spuneti-mi va rog cum îți dai seama sau cum diferentiezi un travaliu fals de unul adevarat? Merg spre saptamana 37 și am episoade cu dureri ingrozitoare pe sub burta dar cam atât. Ma tot plimb aiurea pe la urgente, mi se administrează câte un Nospa, o monitorizare și acasă. Medicul meu m-a programat abia peste 2 săptămâni la naștere având deja o cezariana anterioara. Pe lângă dureri de burta ce simptome mai apar? La prima nastere nu am avut niciun simptom, doar o ușoară durere ca la menstruație și am mers la spital, eram dilatata dar din motive de siguranță pentru bebe mi s-a făcut cezariana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| CalinaXandra explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc pentru informație, am citit tot ce scrie pe google. Eram curioasa de experientele reale nu de teoria medicilor. O zi buna

| Simpatic a răspuns (pentru CalinaXandra):

Buna, am inteles! oricum nu te astepta ca useritele noastre in general sa te ajute cu informatii in acest sens... unele precum jassmina sa iti dea aceste informatii, ele sunt aici pentru a isi varsa zilnic acidul frustrarilor si a se crede cineva ca stau intr-un top saptamanal, dar ajutand lumea cu zero informatii utile!
Eu fiind barbat, atat am putut oferi!
Stima

| CalinaXandra explică (pentru Simpatic):

Da, am văzut ca seriozitatea aici cam lasă de dorit și majoritatea sunt curioși doar de întrebări stupide sau când e vorba de judecat sunt primii happy o părere sincera nu îți oferă mai nimeni! Da, apreciez gestul tău, mulțumesc încă odată

| Simpatic a răspuns (pentru CalinaXandra):

"Da, apreciez gestul tău, mulțumesc încă odată "
nu ai pentru ce, nu am putut sa ajut!

"Da, am văzut ca seriozitatea aici cam lasă de dorit și majoritatea sunt curioși doar de întrebări stupide"

foarte adevarat! unii par ca sunt intr-o goana a afirmarii aici si calificativele primite in acest mod parca i-ar valida pe ei ca oameni...pacat de ei si de gandirea lor naiva!
de aceea userii cei mai buni ne parasesc platforma din pacate!
sa speram ca nu te-au speriat si pe tine acesti oameni "rai" iar daca ai avut de a face cu ei, stai linistita si pe mine m-au facut in toate felurile, dar la fel cum nu au in realitate ce sa-mi faca asa nici aici nu este nimic de ei/ele, ii las sa jigneasca daca asta ii face pe ei altceva decat hahalere
noi sa fim sanatosi!
exista o mana de oameni pentru care merita sa intri aici si pentru care merita sa faci 'compromisul' de a trece peste ineptiile pe care le zic scriu cei care nu merita nu sa fie aici, nu merita sa fie numiti oameni macar!

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Dacă te ajută cu ceva, să știi că și întrebarea ta este una stupidă. Pentru că fiecare femeie are un corp unic. Unele femei au trecut prin ce treci tu, dar în mod diferit, iar altele nu au trecut pentru că au avut altfel de sarcină. Zi frumoasă!

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

De ce este stupida? Ca sunt curioasa cum a fost travaliul real pentru o alta femeie? Asta am întrebat, nu am spus ca trebuie sa mi se întâmple și mie, deșteapta pământului! Voi unele, când citiți întrebările sau va apucați sa dați răspunsuri va activați și creierul? Sau îl lasati tot în stand by? Hai... plimbă-te

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Hai potolește-ți hormonii, că ții potolesc eu dacă nu. Ce te umfli așa in pene? Eu nu ți-am vorbit așa! Mi-am expus doar părerea, intreabă medicul, aici nu e site de borțoase.

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

Te corectez, aici nu e site de frustrate. Tu sigur nu ai copii sau nu vrea Dumnezeu sa ți dea, știe El mai bine. Și mai bine ai tacea ca tu sigur când vorbești, ragai *** prin toți porii. Pe mine nu ma lua cu din astea ca nu îți merge, ieși naibii de pe întrebarea asta

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Stai liniștită, momentan eu am treburi mai importante decât să stau să "***" copii. Am și alte atribuții nu numai să fiu gestantă? Am facultate de terminat, tu nici măcar 8 clase n-ai, hormonoaso. Zici de râgâială, da eu știu că alea gravide au gaze, așa că eu zic să taci. Ți-am vorbit frumos din prima da văd că ești trilulilu. Spor la procreat! Că atâta scop ai tu în viață, de atât ești bună, de prăsilă?

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

Nu ma interesează de tinelaughing chiar nu pricepi?
Afirmă-te în alte parte ca ești obositoare laughing

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Noapte bună, că ți-e somn! Sau poate ai de procreat vreun plod?

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

Am copii frumoși nu oricine poate dragahappy
Eu în locul tău chiar nu m-as înmulți. As sta cuminte în banca mea... ca tine sunt prea multiwinking

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

Cu siguranță de te aveam în fața mea, asa bortoasa cum ma numești tu, îți făceam o reconstrucție faciala pe viata! Dobitoaco

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Cine știe ce mamuți ai tu? Femeile ca tine ar trebui sterilizate obligatoriu, mă *** în hormonii tăi crizato?

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Vezi poate ai treabă și eu te rețin, sau poate vrei extracții dentare gratis, cu hormonii tăi cu tot. Dacă ești gravidă nu îți dă dreptul să fii crizată și să te comporți așa, imbecilo

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

Vai de capul tău, nici nu are rost sa mai stau cu tine la discuții ca îmi pierd timpul degeaba. Mi-e mila de părinții care te-o făcut și te-o lăsat asa proasta prin lume. Cu siguranță ai fost scăpată în cap

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Tu tare bine ai fost crescută că ai inceput să vorbești așa cu cineva care ți-a vorbit frumos la început, ce să zic. Proasta pământului ești, numa să te crăcești știi, de altceva oricum nu ești bună happy 4 copii făcuți cu 4 barbati diferiți 100% happy happy happy Hai că mă intorc cu spatele dacă mai ai de pupat în fund, ca să te saturi happy happy

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

Tu de mama ești sigura dar de tata?laughing

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Hai culcat, Laika! Poate ai de ridicat pe undeva coada laughing)))

| CalinaXandra explică (pentru Anonim240):

Poți sa îți dai glonț
Sau funia cu săpun
Fa un bine tuturor mai ales lui măta

| Anonim240 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Vorbește într-o pungă că o sparg eu mai încolo să ascult aberațiile de gravidă schizofrenică. Incepe tu cu glonțul și funia, că ai nevoie, faci un bine copiilor ăia, că vor fi educați mai bine fără tine. Cât despre mă-ta, se vede că te lua doar pe centură și nu te dădea la școală, că nu știi să scrii laughing

| ioana748 a răspuns:

De exemplu, mie, a inceput sa imi curga un sir de apa pe picior, dupa cateva ore de dureri si stari ciudate.
Dar nici o nastere nu seamănă cu alta, doar asa ...in general.
Doamne ajuta sa fie bine❤️