| Holy97 a întrebat:

Salut! Este normal sa am saturatia de oxigen in timpul somnului 94%? Este prima data cand am avut aceasta valoare. In rest e cuprinsa intre 98-100%. Doar odata s-a intamplat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

94 % e in parametri normal pentru un adult

| doctorandus a răspuns:

Daca ai 94% in timpul somnului, e foarte bine. La majoritatea oamenilor scade si mai mult in timpul somnului. Bine, e bine sa nu fie prea mult timp sub 90%, dar 15 minute/noapte nu e un dezastru.

| Korkodeln a răspuns:

In cel mai bun caz ai dormit intr-o pozitie nasoala, in cel mai rau (mai ales daca se repeta) e un inceput de apnee, care e o chestie severă si trebuie tratata din fașă.
Contina sa monitorizezi si daca se indeseste mergi la medic.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Ai brățară inteligenta care o porți când dormi, și îți măsoară saturația oxigenului in timpul somnului?

| Holy97 explică (pentru CLaludiu1234):

Da.

| CLaludiu1234 a răspuns (pentru Holy97):

Ce marca e brățara? E de la huawey band?

| Holy97 explică (pentru CLaludiu1234):

Nu. Samsung Fit3

| ayannn a răspuns:

Saturatia de oxigen adica nu vrei sa respiri?

| Holy97 explică (pentru ayannn):

Saturatia de oxigen inseamna nivelul oxigenului in sange.