| anonim_4396 a întrebat:

1. Lectii de autoaparare stiti?
Vreau si eu sa invat sa ma apar(lectii de autoapare de stradalaughing )
2.Cum sa alint o fata de care imi place? Ce sa ii spun? Nu stiu daca ma place dar as vrea sa ma placa.

Acum trec de la amuzament la deznadejde:

Cum sa ma comport cu fetele ca ele sa ma placa? Nu vreau sa fie prea "bun" dar nici prea "rau"...Nu vreau sa par "fals".
De exemplu cu o colega sunt mai "dur" si nu stiu daca e bine sau e rau.
Cum sa ma comport cu ele? Sa le fac complimente?
Daca de exemplu le fac complimente unele incep sa intre la banuieli si fac o fata dinaia de speriat cioristraight face

Va rog raspundetisad

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pentru autoaparare iti recomand un club de arte martiale, sa zicem karate-do.
Nu exista autoaparare de strada, de bloc, de apartament, ci doar autoaparare. Aceasta se executa prin tehnici de eschivare, parare si normal lovire ( pe contra atac ).

| angeltyo a răspuns:

1.Hmm...autoaparare? Greu... Trebuie sa iei cateva lectii de autoaparare, la un club sau ceva. Sunt destule, incearca la palatul copiilor, acolo de obicei se fac cursuri din astea. Sau, daca te ataca cineva pe strada, o iei la fuga si gata. Mai bine nu risti.
2. Deci vrei sa o alinti... De obicei, lucrul acesta ar trebui sa iti vina imediat ce te gandesti la ea. Adauga sufixe sau prefixe la numele ei, diminutive faine sau pur si simplu spune-i numele cu drag. O sa-si dea ea seama ca e ceva mai mult decat prietenie.
3. Fetelor le plac baietii gen gentleman. Comporta-te elegant, zambeste cand spun o gluma, chiar daca poate nu e prea sarata, vorbeste frumos cu ele si nu le lua la misto, nu fa apropouri prea evidente ca sa le faci sa se simta stanjenite, fa gesturi marunte dar foarte importante: flori de 8 martie, deschide-le usa, complimenteaza-le hainele sau vreo gluma pe care au spus-o, ori faptul ca au luat o nota buna la un anumit obiect. Fii prietenul pe care orice fata si-l doreste. Sa fii dur nu e o solutie, mie personal, nu imi plac genul asta de baieti, dar acum fiecare cu genurile lui. Incearca sa fii sincer, senin, de treaba.Intr-un cuvant incearca sa fii natural.

| Bybyloy[:x] a răspuns:

Sal. Poi ce sa zic.La prima intrebare iti va raspunde baietii. ei se pricepwinking!

1. Dar eu te-as recomanda sa te comporti normal...Cine te plAce, te place si asawinking...
2.Nu as zice sa e faci comlimente... poate o sa te creada un "fustangiu". sau nu stiu daca asta e cuv perfect. Dar ceva de genul o sa creada. Daca iti place de o fata. OK. vb pe mesi nvit-o la un suc...

Alcv nu stiu ce iti mai pot spune.Bafta!