| CrazyGirl2 a întrebat:

Aloha, TPU! 1. ce credeti ca se va intampla cu Andrei?(pariu cu viata)2.cand e episodul special?(pariu cu viata)3.cand incepe sezonul 2?(pariu cu viata)dau funda si vot!

7 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

Andrei probabil invie(accentuez probabil)Ep special este pe 24/25 decembrie si sezonu 2 incepe prin toamna lui 2012(deci il vezi 3 luni si pe orma dai ortu ca Andrei)

| Gumiţă a răspuns:

Tii minte episodul in care Ancuta isi imagineaza ca,Cristi vine,o ia in brate si mananca din eugenia ei? A parut foarte real, insa a fost,, o viziune,, de-a Ancutei.DECI
Daca te-ai uitat la ultimul episod din Pariu Cu Viata,in secventele din urmatorul episod,Ioana ii spunea lui,,Mos Craciunn,, ca-si doreste ca ea si cu Andrei sa nu fi fost schimbati la nastere, apoi apare Andrei, fiind sarac in familia politistului si Ioana in familia careia i se cuvenea...de aici rezulta ca,,Mosul,, i-a indeplinit dorinta Ioanei, insa fac referire la prima fraza care ti-am spus-o, cea cu viziunea Ancai si trag concluzie ca tot o viziune a fost si cea a Ioanei cu dorinta indeplinita...Ca doar nu exista,, Mos Craciun,, ca sa ii indeplineasca dorinta. Datorita faptului ca producatorii vor sa ne tine in suspans au pus acea scena cu speranta ca telespectatorii sa creada ca Ioanei i s-a indeplinit dorinta, de fapt fiind contraiul.
Cat despre Andrei ce pot spune? hmmm...tot in secventele din episodul urmator se putea cinstata ca el se afla pe patul de spital avand o fisa cu,,donatori de organe,, parca alaturi... Tinand cont ca a fost injunghiat in partea stanga a pieptului,stim ca acolo este inima indreptata,deci concluzie Andrei are nevoie de un transplant de inima.
Asta este parerea mea, sunt fan al filmului si am analizat fiecare particica a filmului pentru a o intelege cat mai bine de aceea am ajuns la parerile de mai sus, insa este de tinut cont ca nimic nu e sigur din ce-am spus eu.Asta e doar opinia mea, insa in film poate fi diferit.

| EuIonutz15 a răspuns:

Andrei nu moare deaorce e personaj principal el si cu ioana din ce reiese in film...In episodul Speacial care este in saptamana craciunului cred ca tot lunea nu in ziua craciunului. Vlad va avea rolul de smecher al lui andrei din ce am vazut in urmari si andrei va fi baiatul cuminte bine ca oricum e foarte dragut si nu are fite.Sezonul 2 are ca urmare cred ca deaorece a fost craciunul andrei sa se prefaca si sa-i faca o surprize lui ioana si dupa aia sa se iubeasca ca inainte deaorece nu stiu daca ai vazut toata lumea zice ca ia bagat cutitul in inima dar nu este asa cutitul a intrat putin mai sus deci sa fim seriosi big grin iar andrei si cu ioana nu cred ca vor muri deaorece nici ioana na murit in operatie deaorece sunt personaje principale! fara ei nu ar mai avea suspans filmu daca ar muri andrei de tot nu mas mai uita in viata mea la protvlaughing Bafta sper ca te-am ajutatbig grin

| stefipuf a răspuns:

Episodul special e pe 24 decembrie daca te ai uitat la happy hour luni de la 17 45 aifi stiut deoarece ei andrei cu ioana au ost acolo

| DedexBoom a răspuns:

Episodul special incepe pe 24 decembrie cum au spus ceilalti dar eu cred ca andrei va muri in lumea reala si ioana va ramane in lumea in care andrei nu este mort! daca v-ati fi uitat mai bine ati fi vazut ca andrei a murit cu adevarat! iar ioana incearca sa faca in cealalta lume totul cum a fost in lumea de unde ea provine! big grin asta e raspunsul meu... si eu as fi vrut sa ramana andrei in viata dar acum nu poate da timpul inapoi sad

| lorygaby9 a răspuns:

1.Uite cum se intampla -mai intai Andrei moare, apoi Ioana il viseaza pe Mos Craciun iar aceasta isi pune dorinta ca ea si Andrei sa nu fie schimbati la nastere si sa fie se la bun inceput fiecare la familia lui. Ioana este bogata si Andrei un manelist sarac. Vlad are acel rol de un om rasfatat si bogat cu familie, Sara nu are parinti si este saraca. Vlad se indragosteste de Ioana si Andrei la fel. Afara Vlad si Andrei se bate pe Ioana. Vlad o impinge pe Ioana dar Andrei ii sare in ajutor, dar Andrei este calcat de o masina. Iar apoi in lumea reala Andrei da semne de viata
2. Episodul special este pe 24 respectiv 25 decembrie.
3.Sezonul 2 incepe din ianuarie

| ioanasiandrei a răspuns:

1Andrei nu moare deoarece este parsonajul principal
2Episodul special este pe 24/25 decembrie
3Sezonul 2 incepe in ianuarie