| PrincessGirl000 a întrebat:

Am 12 ani.Am facut cunostinta cu un baiat pe net. El m-a chemat sa mergem in oras, iar eu nu stiutiu ce sa fac? Sa merg sau nu? Voi ce credeti? Va rog ajutati. Dau funda.Ms:*

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Buna!

gandeste-te ca in lumea asta exista mii de pedofili, de interlopi care is cauta victime pe inernet. si au fost multe cazuri de genu' acesta.

Am vazut recent intr-o revista o intrebare asemanatoare cu a ta. Cu toate astea poate sa fie si o persoana cu bun simt, un baiat apropiat de varsta ta, dar poate sa fie si o persoana "cu capul". Poi daca te duci ai putea sa ii spui unuia dintre parinti care poate sa stea undeva mai departe pentru. a te supraveghea, sau un verisor, un prieten de familie, o matusa. in orice caz o persoana mai "mare" care te poate proteja in caz de nu este totu' in regula. daca totu' este bine poate sa plece iar daca este "nail biting" intelegi u te poate "apara".

Am vazut si cazuri la TV in car e doua persoane de sex opus s-au cunoscut pe net si au intemeiat familii. dar am mai vazut si un caz interesant in care o fetita de 15 ani, foarte draguta (asa parea din poza) si-a dorit la 14 ani n laptop cu modem pentru. a avea acces la internet. si a vorbit cu un interlop pe mess, dupa care si-au dat inalnire. Acesta a violat-o. :-s. fetita a suferit psihic, i0a spus mamei sale care a dus-o la psiholog. cu timpul si-a revenit insa la varsta de 15 ani cand era singura acasa a suferit o criza psihica si s-a sinucis ( mai exact s-a spanzurat)

Se pot inampla multe, atat bune atat si rele. sper ca te-am ajutat. Bafta la inaltnire si sper sa fie baiatul pe care speri s-l inalnesti.

| ascovit a răspuns:

Totusi poate sa fie apropiat de varsta ta dar sa nu vina la "intalnire"hee hee mai sunt si specimen de asteahee hee

| ZumZz a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cu cineva alaturi de o prietena/prieten ca cine stie ce se poate intampla ai doar 12 ani totusiwinking Gandeste-te de doua ori inainte sa mergi... daca este bine cea ce faciwinking

succes!

| FunkyLicious a răspuns:

Parerea mea e sa nu te duci pentru ca nu stii niciodata, el poate sa te fi mintit ca are o varsta de exemplu 14 ani sau ma rog eu, si adevarata lui varsta sa fie 20 sau poate chiar mai mult, poate sa fie vreun criminal sau mai stiu eu ce. si sa vrea sa isi bata joc de tine [ok sa nu ma gandesc la ce e mai grav]
Niciodata nu e bine sa te duci la intalniri de astea... daca e sa vina el al tine acs. (nu in csa) afara in nfata portzii sau in fata ushii daca locuiestila block...
sau sa va intalnitzi dupa scoala atnci cand tu esti cu mai multi prieteni de ai tai... nu stiu. thinking

| bogza2 a răspuns:

Daca e sa te duci du-te ca o prietena mai bine zi si mie ce varsta are

| Melissssa a răspuns:

Parerea mea este, daca vrei sa mergi dar nu de uan singurabig grin
totusi esti destul de mica
fundita?

| Hera_8365 a răspuns:

Bună! Pentru început aș vrea să-ți spun ceva: relațiile care încep pe net se termină de obicei brusc, tragic, foarte repede și cu multe probleme. Sunt și au fost mii de fetițe atrase de diverși pedofili cu ajutorul internetului și duse în străinătate la produs. Nu te duce cu cineva pe care nu îl cunoști. Poate el e de fapt un om matur. Dacă e să vină el la tine acasă... poate mai merge... cu acordul părinților tăi. Însă tu ești mică și ar trebui să mai aștepți vreo 3-4 ani până să ai o relație. Succes!