| Maria_4434 a întrebat:

Am 13 ani si nu mi-a venit ciclul? ce sa fac? cand imi vine? nici sanii nu mi-au credcutcryingtoti rad de minecrying

Răspuns Câştigător
| Bubbleh a răspuns:

Sall`z happy peeii, cu ciclu : nu face niik, o sa-ti vina cand organismul va fi pregatiT. poaate sa-ti vina si la 17 aniii ``. Sii de sanii. nu`i baga in seama p ceilaltii. lasa-i sa rada ca prostii/proastele da nu ai ce s fki ca sa-ti creasca. Fiecaree se dezvolta diferit. Asteapta si nu mai fii suparata din cauza astaa happy

13 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Ciclul poate sa iti vina si la 15, 16 ani, nu e o regula sa iti vina la o anumita varsta. Iar cu sanii, nu stiu, mai asteapta cativa ani, poate se schimba situatia. Daca nu incearca http://grapefruits.wordpress.com/......i-frumosi/

| xxdd a răspuns:

Heii. calmeaza`te.:d
nu e o regula sa-ti vina pana in 13 ani, mai e timp desul sa-ti vina. Daca ai 16 si nu-ti vine, atunci sa-ti faci griji, acum stai linistitawinking
Probabil si mamei tale i-a venit mai tarziu si tu o mostenesti, dar nu-ti mai face atatea griji.
O sa te dezvolti intr-un an. O sa vezi ca totul o sa fie bine :d

| sweettyyyy a răspuns:

Nu numai decit ciclul sa vina la 13 ani. El vine diferit la diferite persoane.Nu trebuie sa faci nimic.Niciodata nu e tirziu sa vina.Desigur poate sa vina si la 16 ani. Dar nu dispere desigur ca o sa vina si la tine, si asta va fi probabil degraba`!
Si nu au de ce sa ride de tine.Asta este ceva de la natura.Nu faci tu sa vina mai repede sau mai greu`!
Sper ca te-am ajutathappy

| ruxi a răspuns:

Asteapta suntem diferiti, nu functionam la fel

| preadulce a răspuns:

Ce bine de tine...iti pun nu e deloc placut sa ai ciclu... stai lin. ca o sa-ti vina. mie la 13 ani mi-a venit. lasa sanii, o sa creasca ei. ai destul timp!

| mmeee79 a răspuns:

Buna.Pai nu-i baga in seama!
Nu-i nimic, ciclul poate sa iti vina si mai tarziu.Si sanii.iti vor creste! nu-ti fa probleme, nu mai fi stresata.totul e ok.
Nu te stresa din cauza asta, probabil nu esti inca f dezvoltata.si cand va veni si vremea ta, toti vor plange cand vor vedea ce frumoasa si dezvoltata esti!
Crede-ma.

Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai de ce sa-ti faci griji!happy sanii daca cresc mai tarziu n are nici o importanta, am o prietena mai mare cre i au crescut saniii mult mai mari si mai tarziu!
apropo de ciclu! roaga te sa ti vina mai tarziu! e un chin, crede-ma! asa ca daca te mai sacaie cineva mergi si tu madra, cu nasul pe sus! si daca te intreaba o fata de ce esti asa de mandra zii ca esti pe calea cea buna si ma simt mult mai bine fara durerile ciclului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ~Maria~ nu fii trista iti va veni depinde de organism daca inca nu ti-au crescut sanii nu-i nimic cand iti va veni ciclul te ve dezvolta sa nu iti doresti sa ai ca tot timpul la scoala sa am grija sa nu ma patej sa nu stiu ce..., inf se poate sa iti vina si la 16 dep. de la 8-16 si undeori 18 ani!@!
unei prietene de a mamei i-a venit la 18 ani!@!
Sie ea credea ca nu ai mai vine dar uite ca i-a venit daca i-a venit ei atat de tarziu o sa iti vina si tie nu o sa te uite Dumnezeu in urma!@!
Si sa nu mai ei in seama toate bazaconiile la cei lalti o sa vezi daca acum nu ai sani vei avea mai incolo si tu o sa razi la urama
"~Cine rade la urma~
"~Rade mai bine ~
"~Sau mai cu folos~
Pentru a discuta mai multe id meu de conversare cu alte fete este : andreea_mrd@yahoo.com!@!
~SUCCES~!@!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 10 ani si mi-a venit deja de 3 ori si am sanii mari la 10 ani eu am 60 kilograme lumea ma face mereu obeza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 13 ani si nici mie nu mi-a venit dar mamei mele i-a venit in clasa 8a si cred ca o mostenesc

| PoissonXD a răspuns:

Stai linistita, Unele persoane se dezvolta mai tarziu...inca nu e momentul.

Cei care rad de tine ar trebui sa se gandeasca ca nu toata lumea este la fel si ca toti au un alt ritm de crestere.

Nu'ti mai face griji ...nu se intampla nimicwinking, De venit o sa-ti vina. Si de dezvoltat o sa te dezvolti tu, ti'am spus inca nu este timpul potrivit...
Sper ca te'am ajutat happy

| lorepisi a răspuns:

La noua ani toti baietii stateau langa mine pentru ca sunt graguta si am sani si ciclu

| DiddyLoveYou a răspuns:

Hei nu te descuraja :* Ai timp happy Mie mi-a venit la 11 ani, mamei mele la 14 iar la mama unei colege i-a venit la 16 ani! Ai tot timpul din lume sa iti vina ciclul nu iti face probleme! oh go on Iar in privinta sanilor, si pentru ei ai timp! nici eu nu am, si sunt foarte complexata de asta, dar continui sa astept fiindca nu am ce face altceva... Curaj :* O sa te saturi de ciclu si sani iti garantez :*!