| AnaCT a întrebat:

Am foarte multi bani. Nu e vina mea, pur si simpla am parinti bogati. De curand m-am combinat cu un tip simpatic. Credeti ca vrea sa profite de mine?

147 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mai da-mi si mie din ei, te scap eu de povara.

| peperonies a răspuns:

Depinde, pune o poza cu tine si iti zic eu sigur.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Toti barbatii vor sa profite.
Daca mai ai si bani cu atat mai bine.

| grab a răspuns:

Asta numai tu poti sa simti, nu noi.
desigur posibilitatea exista, si trebuie sa incerci sa nu dai impresia de mana larga oricum si oricand.

| mont a răspuns:

Deregula e invers, fetele trebuie sa profite de baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să fim prietene?
Şi îţi spun după.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau eu sa fim prietene laughing!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atâta timp cât mă iubeşte frate-tu între noi nu poate exista nicio prietenie.
Spune-i să n-o mai facăwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii dau ordin sau cum fac? laughing
Esti rea sad, vezi ca ti-am dat mesaj :'(.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă hărţuiţi amândoi acum? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, barbatii din ziua de azi sunt niste profitori fara sentimente si isi vad doar interesul. Nu te merita, alege-ma pe mine! Imi spal singur sosetele!

| Alin1423 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faza cu iti speli sosetele ai scris-o la bune sau numa la caterinca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alin1423):

Nu are relevanta, tu esti si baiat si sarac.

| Skilline2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

ASA IE! sad

| GeorgeMihai a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti sunt profitori, majoritatea, dar nu totiwinking invata sa te exprimi prietenewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Gata, Georgica, tata! Iarta-ma, n-am stiut! Respect!

Auzi, ti-ai gasit far pentru bicicleta, pana la urma?

| Zamfir_Alex_1997_xEKm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt de acord cu tine. inca mai exista rare exceptii care isi folosesc mintea cum trebuie si sunt cu o fata pentru caracterul ei nu pentru bani, popularitate sau aspect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

asta o să vezi singură, în timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce? Esti darnica? Oferi bani oricui?

Daca o sa inceapa sa se planga de datorii si chestii, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi, in orice relatie este un bou si o belea.increderea si sinceritatea sant slabiciuni, iar dragostea fireasca, e pe cale de disparitie. tine dar nu tine mult fiindca valorile, acuma sant, materiale si pecuniare.Si pentru Dumnezeu cand spui CASATORIE e cu totul altceva decat atunci cand spui,relatie, combinatie, concubinaj. cele trei implica doar sex fara responsabilitati si implicare emotionala, deci o legatura superficiala si comoda convenabila amandurora, dupa caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de context, cum si unde l.ai cunoscut. Daca vei ajungesa platesti tu consumatiile atunci fii sigura ca e pe interes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumva sa devii compexata de asta, cum ca toti baietii vor sa fie cu tine doar pentru bani.
Timpul rezolva pe toate, la un moment dat cine vrea sa profita de tine se va trada si atunci vei stii ce ai de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, daca e de treaba si e SINCER, nu vrea sa profite de tine. Daca vrea sa vina la tine acasa cand esti singura si chestii de genu vrea sa te violeze si sa iti fure banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.purpuriu.ro

| Xpressurself a răspuns:

Vesnica intrebare a celor in situatia ta. nu neaparat. dar se poate. insa un lucru stiu sigur. nici daca esti bogat si nici daca esti mai neajuns exista niste principii pe care le respecti:
nu dai bani si bunuri persoanelor nou cunoscute ci doar celor pe care le cunosti de multa vreme si faci un contract scris si legalizat. daca intreaba de bani tot timpul cu siguranta asta vrea. daca nu ori e destept ori te vrea numai pe tine.
ca sa revenim, banii nu sunt ai tai, cum spuneai tu, sunt ai parintilor. si cred ca ei au suficienta experienta sa-l cunoasca si sa-ti spuna la ce sa te astepti de la el. da-i o sansa. vei invata cu siguranta ceva din asta. invita-l sa-ti cunoasca parintii.

| 6684464 a răspuns:

Sunt baiat si mi-e greu sa accept ca baietii ar profita in felul asta laughing.
Este totusi un bonus.
Poti sa-ti dai seama singura vazand daca-ti cere bani des.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Detaliaza unde v-ati cunoscut, ce varsta aveti, cat timp petreceti impreuna, e greu sa ne dam seama asa...

| SouLIce a răspuns:

O sa vezi singura daca vrea banii tai.
Daca il iubesti foarte mult o sa iti dai seama mai greu de acest lucru dar o sa vezi pana la urma...

| Cσcσ a răspuns:

Posibil.

| dragodana a răspuns:

Salut! Depinde numai de tine. Daca dupa un timp incepe sa-ti ceara cadouri sau bani, fugi. Daca se multumeste cu ce-i dai tu(din joi in pasti), atunci chiar te place.
Mai explicita de atat nu pot sa fiu.

| Kyılε a răspuns:

Testează-l.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Îţi place de el? Lui îi place de tine? Te vezi alături de el viaţa întreagă? Dar el? Şi lista ar putea continua... E greu să "citeşti" sau chiar să înţelegi un suflet, depinde însă ce îţi doreşti tu cu adevărat. Gândeşte-te bine, încrederea se câştigă foarte greu dar se pierde foarte uşor! Să ai grijă de tine!

| Holy2010 a răspuns:

Trebuie sa ai o parere foarte proasta despre tine daca crezi ca banii sunt sigurul motiv pentru care un baiat ar putea sa fie interesat.

| stef87 a răspuns:

Depinde ce stie tipu despre tine si in ce circumstante v-ati cunoscut. Si cel mai important - de ce te-ai combnat? Doar asa, sa ai o remorca cu tine sau va potriviti, va intelgeti cumva? Viata e plina de mizerii peste care trebuie sa treci in 2. Iti dau un pont: oare cum te-ar vedea daca ar afla ca te-ai certat definitiv cu parintii si nu mai ai niciun ban? te mai ajuta intr-un fel?

| aCek1ng a răspuns:

Depinde ce fel de persoana este.
Daca e sa vrea doar sa profite o sa realizezi destul de repede.

| Eduard196 a răspuns:

Pune pe cineva sa afle. dar cineva sa stie sa il ia foarte subtil.

| simpluone a răspuns:

Unii baieti se simt atrasi de puterea fetei cu o stare buna financiara si nu neaparat de banii ei, considerand un fel de afrodisiac. Insa, ai sa-ti dai seama pe parcursul relatiei, depinde de starea lui financiara, depinde de ceea ce-si doreste de la tine, plimbari in parc (ieftine) sau prin mall-uri (scump), cere cu imprumut sume maricele pentru el, incearca sa forteze apropierea fizica, esti fata desteapta te descurci. Va trebui sa-ti castige increderea in timp, si nici atunci nu vei fi sigura 100%

| Ezeru a răspuns:

Chiar daca ai stii ca profita sau nu de tine nu ai putea sa-l opresti. Cei ce fac asta nu sunt virgini.
Corecteaza-te, nu tu ai "foarte multi bani" ci parinti tai sa nu mai confunzi asta niciodatawinking

| cristi10grei a răspuns:

happy depinde cum si ce fel e treba dintre tine si el! daca tu oferi multe chesti se invata si profita trebuie sal ti la distanta de bani tai si lucruri iubire e iubire nu trebuie sa aiba legatura cu bani si etc

| Burlacu006 a răspuns:

Hm...pai zine si tu cum se comporta cu tine, tu chiar asa nu iti dai seama? Esti atat de batuta-n cap incat nu poti sa iti dai seama daca profita de tine sau nu? Cand cineva vrea sa profite iti dai seama foarte usor.Doar sa fi prea prost/a sa nu iti dai seama.