| AnaCT a întrebat:

Am foarte multi bani. Nu e vina mea, pur si simpla am parinti bogati. De curand m-am combinat cu un tip simpatic. Credeti ca vrea sa profite de mine?

147 răspunsuri:
| ADRIA11112 a răspuns:

Spune-i de http://4hdxxx.com aici imi dau laba

| Raluu25 a răspuns:

Buna! Raspunsul il vei afla singura o data cu trecerea timpului. Exista peroane care profita de pe urma iubitei dar nu toti sunt la fel.Lasa timpul sa treaca si daca vrea sa profite de tine isi va arata adevaratele intent.Va incepe sa iti ceara lucruri mici apoi va vrea lucruri mai valoroase.Tie o sa ti se para normal sa i le oferi find orbita de dragoste, pana cand o sa iti dai seama ca pentru el nu insemni nimic mai mult decat o pusculita.Am patit acelasi lucru, cand am realizat ca eram doar sponsorul lui m-am simtit ca dracu, doare rau sa stii ca peroana de langa tine e langa tine doar pentru bani.
Sper din tot sufletul sa nu patesti acelasi lucru.
Ai grija de tine!

| Andrei981 a răspuns:

Uite...asta depinde de la baiat la baiat si daca baiatului i-au lipsit multe in copilarie, e posibil sa faca asta pentru oportunitati. Intelegi? Dar sunt si baieti care iubesc cu adevarat si nu se uita la bani. Ar trebuii sa fi mai atenta la cerintele lui, gesturile, vorbele.fa-i niste teste sa vezi daca se schimba atunci cand nu mai ai bani.etc. Sper ca ti-am fost de folos

| florinacristina99 a răspuns:

Dai de inteles ca numai ai bani

| Angelll98w a răspuns:

Pai vezi dupa cum se comporta cu tine.
Un baiat care iubeste nu profita.
Tu trebuie sa simti daca el intr-adevar te place si chiar daca ar vrea sa profite de tine se cunoaste daca iti cere bani, te pune pe tine sa platesti la o masa etc.
Dar daca vezi ca niciodata nu-ti cere ajutor material inseamna ca intredevar te place si nu are nevoie de banii tai! Succes )

| Denis269 a răspuns:

Depinde cum il vezi tu din punctul tau de vedere.

| fairy14 a răspuns:

De ce nu ai incredere in tine>? de ce ar vrea banii tai? Gandeste-te ca intr-adevar te place, e mai bine sa incepi o relatie cu un gand bun, pana la proba contrarie!

| davidutzzro a răspuns:

Uiat-te in oglinda si iti dai seama imediat. laughing)

| belealacasaomului a răspuns:

Nu mai lua bani la tine cand iesi cu el in oras la citric,,,, vezi cum se comporta

| RikuDoku a răspuns:

Daca si el provine dintr-o familie cu bani nu te vrea pentru bogati in schimb daca nu provine dintr-o familie cu bani este posibil sa te vrea pentru bani, depinde acuma, cu timpul poti sa ii vezi adevarata fata.

| Fukurō a răspuns:

Ana, ce pot sa iti spun este ca depinde foarte mult de tip si de cum se comporta cu tine. Majoritatea baietiilor vor doar sa te duca in pat, apoi iti aduc un buchet - 2 de flori si aia e.
Trebuie sa vezi cum se comporta cu tine si cum se comporta cand nu este cu tine. Baietii de obicei vorbesc mult. Ca fetele. "Te bagi cu aia?" "M-am combinat cu..."
Ce pot sa spun eu este ca tu nu trebuie sa ii arati ca ai multi bani, altfel el poate sa spuna ca te "iubeste" dar de fapt iubeste "averea" pe care o ai.
Nu ar trebui sa te "combini" cu nimeni. Daca nu iti place sau nu esti atrasa de persoana respectiva in mod emotional, atunci de ce sa stai cu acea persoana?
Pentru a avea titlul "Am iubit"?
Adica nu stiu ce sa mai zic, dar daca il cunosti de putin timp nu prea recomand sa o iei chiar asa cu el. in stagiul de relatie.
O sa iti dai seama usor daca profita de tine, daca esti o persoana cat de cat observatoare : Iti mai cere bani imprumut / cand iesiti te pune sa platesti / baga scuze ca au ramas fara portofel si din alea. E simplu sa remarci un profitor, dar trebuie sa fii cat de cat atenta la el.
Sfatul meu, pe scurt? Daca nu simti nimic pentru el, nu sta cu el in titlul de "iubit/a". Dar daca iti place de el si observi ca el profita de tine, fa-l sa regrete ca a facut asta si incearca sa te gandesti logic si nu emotional de data asta, si anume, nu ar avea rost sa iti placa de cineva pentru bunurile materiale.
Sper ca e ok, asta e ceea ce cred eu, toti barbatii sunt la fel pentru ca asa sunt facuti genetici, doar ca te conving in moduri diferite. Toti ajung la aceeasi c concluzie si daca te desparti de unul dintre ei, macar in gand o sa te injure. Deci nu stiu ce sa zic, doar atat : Alege persoana cu care vrei sa fii, nu din bunuri materiale, ci din dragoste reciproca, pentru ca nu poti forta un om sa te iubeasca.

| Dede7747 a răspuns:

Tu ce crezi? laughing
Numai tu stii cum se poartă cu tine asteaptă și tu să vezi..Eu cred că te iubește funda? :*

| Ade_Adelina_1995_DHoZ a răspuns:

Buna eu cre ca esti cam inganfata si sa stii ca parinti tai muncesc pentru bani aia si daca tu nu ii daibani sau ii faci cadouri atunci o sa stii daca chiar te iubeste.

| AndreyCss a răspuns:

Da, nenorocitu dracu' iti vrea doar banii laughing) desparte.te de el cat mai repede. Apropo... eu sunt Andrei tongue laughing))

| alecsutz32 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, daca tu ti la el si vrei ceva mai serios ar trebui sa il pui la incercare. Pt ca sunt baieti care desi se dau cuminti stiu sa profite. incearca sa dai tu un suc de exemplu si el data viitoare. ca si cum ar fi fit. Dar odata ce el este mai sarac si tu stii 100% asta nu cred ca a avut o educatie proasta incat sa profite. dar nu merita sa risti. asa ca pune.l la incercare

| Nikolletta a răspuns:

La mine e la fel am foarte multi bani, iar de curind am cunoscut un baiat, iar el nu stia foarte multe despre mine si nici eu la inceput nu am vrut sa-i spun toate amanuntele despre mine eu mai intii l-am pus la diferite incercari si il iubeam dar incercam sa ascund sa vad ce va face el atunci cind va vedea ca eu nu prea imi dadeam interes, dupa aprox. 2 zile m-a sunat si devenea ingrijorat si devenea mihnit si suparat daca eu nu vorbeam cu el chiar daca ma simteam rau si el de fiecare data incerca sa ma alinte chiar daca la incepu nu i-am acordat prea multa atentie ca sa vad daca el tine la mine.Mai pe scurt nu incerca sa-ti deschizi tare sufletul foarte tare, fii mai discreta, sincera, dar nu complica lucrurile..succes sper ca te-am ajutat...

| educatoareata a răspuns:

Nu neaparat! O sa il cunosti in timp, iesiti si vezi cum se comporta fata de tine! Inceraca sa nu arunci cu banii, si nici sa fi prea darnica din punctul asta de vedere.Lasa-l sa iti plateasca si el cate un suchappy

| MU18781 a răspuns:

Poate vrei sa-ti rogi parintii sa iti angajeze un oracol din moment ce nu ne dai detalii.

| Ancutabibirobi a răspuns:

Asta nu putem stii noi trebuie ca tu sa-ti dai seama dupa cum se comporta cu tine daca iti cere bani etc...

| AnaCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| DanielCD a răspuns (pentru AnaCT):

Hahahhahahahahahhahaha

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaCT):

Uite deja ai dat cu oistea in gard,pe Toti pentru unu,adica toti pentru tine, sar in asjutor, raspund, la o problema inexistenta, ca dupa aia sa te arunci cu reclama la interesul tau.Deci noi santem boii in relatia asta.Tu esti beleaua.am uitat insa sa-ti spun ca, totul se platesteconform legii atractiei universale.si dupa biblie, cine intainde curse, singur se prinde in ele.

| AnaCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!

| 1234567qweAlinutza a răspuns:

Hey daca iti propune sa faceti dragoste, inseamna ca da, cand eram mai mica mama imi spunea mereu sa nu ma casatoresc caci la un momendat o sa-mi propuna sa faecm dragoste si ma lasa cu burta plina in spital!

| Naikhars a răspuns:

67% din 100%

De unde sa stim noi asta? Nu cunoastem pe niciunul dintre voi. Daca vrei sa zici ca ai bani baga si tu pe facebook, pune si tu intrebari gandite.

Ai scris ''simpla'' nu le ai cu scoala este?

| YourCrazy a răspuns:

Pai asta depinde de multe lucruri...

| alexz122 a răspuns:

Ma bucur ca "astia bogatii" se gandesc ca si cei mai saraci pot fi niste persoane grozave...stai cu el, daca o sa ti se para ca profita de tine te poti despartii, oriucum, e un lucru chiar frumos egalitatea dintre clasele socialewinking

| anonimm96 a răspuns:

Nu e neaparat sa profite de tine doar ca ai bani...vezi cum se comporta cu tine si nu ii da incredere totala fara sa iti demonstreze...cu cat ii cedezi mai greu cu atat o sa te precieze mai mult!

| bacristichiarel a răspuns:

Da, sexual. Funda?

| Mariya2004 a răspuns:

Depinde, daca el te placea inainte sa stie ce esti bogata inseamna ca te iubeste, dar daca el a inceput sa te placa imediat ce i-ai zis ca ai bani inseamna ca profita...