| ReadyToHelp a întrebat:

Am o problema. Am devenit dependenta de filme indiene nu ma pot lasa de ele imi strik viata numai cu ele.Am incercat sa scap de ele prin multe modalitati dar fara nici un rezultat. Din cauza lor mereu am dispo rea si am devenit prea sentimentala. Dati-mi va rog ceva sfaturi cum as puta sa ma debarasez de ele. Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

NU te mai uita! Pe National TV te-ai uitat nu?! straight facestraight facestraight face
Gandeste-te ca actorilor alora nu le pasa de voi fanii nici macar nu simt emotia acelui film. Ei doar filmeaza si isi incaseaza banii.

4 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Faptele sunt generate de atititudini si principii, acele atitudini si principii, care la randul lor sunt date de valori, si valorile de convingeri si convingerile de sursa convingerii

asa ca fapta e ca tu te uiti la filme, cauta sa vezi care e sursa convingeri care determina convingerea care te face sa le consideri o valoare pe acele filme avand atitudinea de a te uita la ele si in final dependenta ta de ele,

ca idee eu presupun ca o lipsa de afectivitate din partea parintilor si in special din partea tatalui tau, fapt care te face sa te sinti intr-o nevoie de prieten, sau nevoie de film ce prezinta relatiile de cuplu ceea ce tie momentan iti lipseste

Sfat:
cauta sa vorbesti cu cu mama ta de nevoia fetelor de afectivitate masculina si mama ta sa vorbeasca cu tatal tau sa iti mai faca din cand in cand complimente si sa te aprecieze din cand in cand pentru modul in care areti te imbraci sau chestii de genu. stiu ca suna cudat dar am experimentat pe sora mea si functioneaza, cata vreme o apreciez o complimentez si ii arat afectiune nu ii pasa daca are prieten sau nu cata vreme ii dau pace simte nevoia de un prieten happy oarecum lucrurile sunt simple si la indemana happy spor

| JustMusic a răspuns:

Nu exista alta metota decat ambitia intalneste cu prietenele tale cand se difuzeaza la tv serialele indiane si nu le cauta pe net tongue sper sa reusesti

| BurningFire a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vizionezi alte filme, adica descarca-ti niste comedii, niste drame premiate sau chiar horror si fa-ti o terapie cu filme americane.Pe de alta parte poti sa incerci sa inveti o alta cultura, de exemplu cea japoneza, care nu-i chiar asa sentimentala avand in vedere trecutul lor; animeurile, serialele sau filmele japoneze sunt foarte bune-sunt o mare fana a lor!

Mult noroc! O zi bunabig grin

| florin_6931 a răspuns:

Ciao, numele meu este Florin am 20 ani si chiar am un raspuns pentru tine, si eu am fost dependent de telenovele si sti ce am facut. m-am indragostit si am inceput sa mai uit de telenovele, dar sfatul meu este sa iti stergi acel program de filme indiene si sa incerci sa te preocupi cu alceva ce sa iti placa, asa zic eu esti o fata foarte frumoasa si pacat sa te uiti la asa ceva. cerei sfatul parintilor tai ceao te pup.