| Ionut_Popescu_1991 a întrebat:

Am o problema cu o fata pe care o plac foarte mult, suntem la aceeasi scoala si tot ne priveam in secret zambind dar nu am avut curajul sa vorbesc cu ea, asa ca am incercat prin mesaje. Am inceput sa vorbim gen despre scoala si mai multe chestii. Am ajuns sa o complimentez si in acel moment parca si-a schimbat starea sau parerea despre mine. Nu pare ca vrea sa mai vorbeasca. Nu inteleg ce am facut rau, aveti idee? Acum eram foarte motivat sa vorbesc cu ea si la scoala dar nu cred ca o sa vrea

Răspuns Câştigător
| SandraEve a răspuns:

Poate e genul de fata care vrea sa te "cucereasca". Ea pe tine, sa munceasca pentru a te avea, e mai palpitant si oarecum mai incitant. Nu vrea un tip care deja este la picioarele ei
Tu complimentand-o n ai facut altceva decat sa ii confirmi intr-un mod clar ca o placi, deci ea nu mai are cum sa te " cucereasca". Nu mai poate munci pentru a te avea
Asa sunt unele fete. Crede-ma ca si eu am fost asa. Eram implicata, chiar motivata si super ok pana cand primeam o confirmare clara ca ma place, poate chiar mai mult. Apoi parca eran deja plictisita de el, s-a dus distractia. Suna nasol, dar cred ca aceasta este cauza

| Ionut_Popescu_1991 explică (pentru SandraEve):

Am inceput sa vorbim din nou la scoala, acelasi lucru se intampla, ne privim si zambim
Dar ea are o prietena cu care vorbeste despre orice, se uita la mine si incepe sa vorbeasca. Nu stiu cum sa ma simt. Ciudat sau normal?

| SandraEve a răspuns (pentru Ionut_Popescu_1991):

Incearca sa vorbesti cu ea, nu doar sa ii zambesti tongue

| Ionut_Popescu_1991 explică (pentru SandraEve):

Nu mai contract, are pe altcineva acum...nu mai vorbim deloc

| Ionut_Popescu_1991 explică (pentru SandraEve):

Nu mai conteaza, are pe altcineva, nu ne mai vorbim deloc...

5 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Poate a crezut ca ai vorbit atata cu ea doar pentru ca vrei sa o "cuceresti" si ca pui complimente la misto. Majoritatea fetelor cred asta cand baietii complimenteaza prea mult si fara rost. Sau poate credea ca te misti prea repede, nu se stie