| Dayiii96 a întrebat:

Buna ...am 53 kg si 1.61 m si a-si vrea sa slăbesc pt ca am burta si solduri, cam 5 kg a-si da jos. Vreau niste diete care dau rezultate rapide, dar nu foarte costisitoare. Vreau ceva cu rezultate rapide gen câteva zile... Dau funda la dieta eficienta.❤‼

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| questsoul a răspuns:

Nu exista o dieta magica, trebuie sa ai o alimentatie masurata in calorii si mult sport.

| AkaneHanda a răspuns:

Nu iti recomand nicio dieta, iti poate face rau. Mai bine incearca sa mananci mai sanatos si totodata sa iti iei caloriile si energia necesara din mancare. In acelasi timp, poti incepe sa faci exercitii fizice, nu la sala, ci pur si simplu in camera ta, dimineata cand te trezesti si seara. Poti face abdomene pentru burta, genoflexiuni, pentru solduri si poti citii pe net mai multe exercitii pentru partile unde vrei sa slabesti.