| crazydeea a întrebat:

nu stiti un mod de imi indrepta parul fara placa? da si fara fierul de calcat! va rog mult ajupatima! funda! fara raspunsuri stupide! mersi! kiss

Răspuns Câştigător
| Juleuuss a răspuns:

Îți poți îndrepta părul fără placă. După spălare, în timp ce îl usuci, dai cu peria rotativa in ea. Uite, ca aici - http://www.youtube.com/watch?v=eM7rbM9Jyk0

21 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Foloseste un sampon pentu indreptare, au la gliss, gama se numeste asia straight.

| callie2 a răspuns:

Indreptare permanenta cu keratina, chimica, prin metoda japoneza, Yuko. Se fac la saloane.

Răspuns utilizator avertizat
| ChangeYourLife a răspuns:

Fier de calcat!? Stai cum naiba faci asta? Chiar sunt curioasa? Scuze da e cam greu sa nu vorbesc despre asa ceva....adica FIER DE CALCAT?

| crazydeea explică (pentru ChangeYourLife):

Pai multa lume m-a sfatuit sa il folosesc! si nu mai vroiam sa mai aud si aici de el dar da. unele nebune isi fac parul drept cu fierul de calcat! stiu! foarte ciudat! laughing

| Kasia a răspuns:

Uite aici un tutorial de indreptare a parului fara caldura.

http://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs

Răspuns utilizator avertizat
| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Pai,dupa ce il speli, usca-l cu un uscator de par! Io asa fac si sa stii ca tine pana cand il speli iarasi! Si arata si foarte natural, nu ca si cu placa ca parca ai extensii! Sper ca te-am ajutat! An nou fericit! Bafta cu parul! pussy!

| motherfuckerstyle a răspuns:

Hei! :)
Da exista un spray dar nu este pentru iondreptarea parului ci pentru protejarea parului atuncunci cand folosesti placa de par. O poti cumpara de oriunde daca nu gasesti te duci la un coafor aproape de tine si intrebi... si din cate stiu e pana in 30 lei :-? cred nu stiu sigur :) uite cateva exemple : http://www.wigmond.ro/......oducts.php http://www.beautystores.ro/......laca.html, http://www.okazii.ro/......parul.html [acesta este mai scum un pic dar probabil este si mai bun ].
Copy/paste

| crazydeea explică:

Sa stii ca da! mersi mult!

| Juleuuss a răspuns (pentru crazydeea):

Cu plăcere! Merit o FUNDĂ? puppy dog eyes

| crazydeea explică:

Nu poti astepta pana maine? si promit ca ti-o dau atunci! ok? imi dai un mesaj sa imi amintesti! pa pa! noapte buna!

| Juleuuss a răspuns (pentru crazydeea):

Mersi m noapte bună.

| Parkmin a răspuns:

Incearca sa il usuci cu uscatorul in timp ce il perii.

| Calcan99 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar te poti spala la cap si apui sa il usuci cu feonul! Sper sa iasa drept!

| crazydeea explică (pentru Calcan99):

Astafac si eu si tot ondulat iese

| Calcan99 a răspuns (pentru crazydeea):

Cumva parul tau e cret natural?

| crazydeea explică (pentru Calcan99):

Ondulat nu cret. si da. e ondulat natural!

| Calcan99 a răspuns (pentru crazydeea):

Aha...Dar de ce nu vrei sa folosesti placa? Ca iti arde parul?

| Natalieee a răspuns:

Heii.Ai putea incerca o solutie pentru indreptat parul, aplicata pe parul ud.Eu am una de la Londa, si e foarte buna happy dupa ce o aplici bine, ai nevoie de o perie cat mai mare pentru coafat, si un uscator la viteza, si caldura maxima...iti ia destul de mult timp, dar merita.