| claudia_3049 a întrebat:

am revenit cu o iintrebare pentru ca sunt foare ingrijorata... dupa doar 2saptamani de la avort am facut sex dar prietenul meu nu s-a terminat in mine este posibil sa fi ramas insarcinata? stiu ca o sa-mi ziceti sa ma duc la doctor da am programare abia peste 2zile si numai am rabdare pana atunci va rog din suflet ajutati-ma cat mai repede

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu încerc să-mi imaginez ce-i în uterul tău... Tu poţi asta? Văd nişte răni care nu s-au vindecat de la chiuretajul anterior. Posibilitatea de fi însărcinată există dacă nu te-ai protejat. Dar probabil ovulul nu ar avea unde să se fixeze. Încearcă să ai mai multă grijă de sănătatea ta.

Abh
| Abh a răspuns:

Deci nici dupa ce ai facut un chiuretaj nu ai de gand sa te protejezi? O sa mai faci unul si inca unul si cand o sa vrei sa ai un copil o sa te trezesti ca nu se mai poate.

| Irina a răspuns:

Pe langa faptul ca esti inconstienta si nici dupa o asemenea experienta nu te-ai invatat ca trebuie sa te protejezi, nu ai grija nici de sanatatea ta. Nu trebuia o pauza mai mare in care sa te abtii de la sex pentru ca organismul tau sa aiba timp sa isi revina?