| lorena66 a întrebat:

Bună.
Băiatul de la mine din clasă m-a plăcut acum 1 an. Si acum 2. Problema e ca si mie mi-a plăcut. Și încă îmi place......Toate fetele spun că el mă place. Dar nu știu dacă încearcă doar sa ma faca sa mă simt mai bine! Învăț foarte bine. Am terminat cu o singura medie de 9 anul trecut. Și ghiciți la ce. SPORT. În fine. Spun doar că nu sunt genul acela de fată proastă, înnebunită după un băiat...
Doresc să aflu dacă băiatul acela ma place. Stă cu mine in fiecare pauză. Cu cine nu ma ințeleg, dânsul se ia de ei.A fost un caz în care a stat toată pauza la ușă să ma apere de o fată(e de ma cămin ea și cam încerca să mi-o dea.). Am bătut un băiat la școală si el hotărâse sa ma parasca. Dar dânsul i-a spus ceva de genul.,, -Și eu ce crezi că-i voi spune dirigintei? A, exact. Că ai batut-o".

Nu știu dacă mă place. Dați-mi un raspuns clar va rog.

8 răspunsuri:
| Maria209 a răspuns:

Dacă te place o să-ţi spuie personal.Ar trebui să facă primul pas, e băiat. După asta ce o să-l inviţi tu la prima întâlnire? Dacă nu dă nici un semn nu merită şi in general e straniu să ai relaţii cu un coleg de clasă. Dacă îl placi încercă să vb cu el, va fi uşor doar vă întâlniţi în fiecare zi la şcoală

| Demetrov a răspuns (pentru Maria209):

Il pui sa-ti faca toate temele, e frumos.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Maria209):

"Dacă te place o să-ţi spuie personal.Ar trebui să facă primul pas, e băiat."
O sa-i spuna pe naiba. Multi baieti sunt timizi si cum n-o sa faca ei primul pad, o sa ramana singuri pentru ca multe femei, printre care si tu probabil, sunt cu nasul pe sus si asteapta sa fie bagate de cineva in loc sa faca ele primul pad ca de "este baiat, el trebuie sa faca primul pas". Cei timizi cu ce au gresit de merita sa ramana singuri pentru ca n-au curajul sa vorbeasca c-o fata? De ce intr-o situatie similara n-ar fi fata cea care sa ia prima initiativa?

| Maria209 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Dacă un băiat nu poate nici măcar să facă primul pas atunci despre ce relaţii serioase mai poate merge vorba.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Maria209):

Si daca il face fata, ce? Ce se intampla? Adica daca tie iti place de un baiat, il astepti pe el sa te bage in seama?

| Maria209 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Cam aşa ceva

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Maria209):

Asa a facut si prietenul tau cu tine?

| Maria209 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Desigur