| Face2face a întrebat:

Ce credeti despre fetele mai tupeiste asa big grin?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu imi place termenul de tupeu. Aduce cu nesimtirea pentru ca stiu ca intr-o zi cineva tot va exagera. N-am de ce sa am repulsie fata de o fata indrazneata atata timp cat are bun simt. Daca e o fata care arata ca e feminina. Prin indrazneata as putea defini faptul ca nu se teme sa arate cine este si ce vrea de la viata. Si ca daca place un baiat flirteaza cu el. Nu inteleg prin tupeu faptul ca fumezi, bei si te culci cu oricine iti iese in cale. Si faptul ca tu calci pe cadavre. Asta e o imagine pe care o resping clar la o femeie.

| freehugs a răspuns:

Tupeu dar pana la o limita laughing

| JustShadows a răspuns:

Buna!happy(imi cer scuze pentru intarziere,nu am putut intra pe net)...Fetele tupeiste,pai sunt mai multe categorii.Cred ca fetele tupeiste in sensul ...fitos al cuvantului,nu sunt tocami ok in a-si crea relatii cu prietenii din grup,decat daca si acestia sunt din acelasi(material).Cat despre fetele tupeiste,doar atunci cand este nevoie,cred ca e ok.Vreau sa spun,tupeiste in sensul de indraznete,dar stii tu,in limita bunul simt(daca mai exista).Ai grija de tine!happy

| ClaraZ a răspuns:

Asa ca minebatting eyelashes

Sunt ok:d

| paramore a răspuns:

Sunt de treabalaughingasa ca minelaughing
acum serios vorbind, fetele mai tupeiste dar nu nesimtite arata ca au o personalitate puternica sau isi mascheaza sensibilitateahappy

| NinaY a răspuns:

Hhm.Super!
De ce? si eu cam la fel sunt laughing

| dllm. a răspuns:

Hmm. tupeu happy.
depinde, si tupeul isi are locul. dar nu e ok sa fii tot timpul tupeista sau na. pentru ca lumea poate intelege gresit. si te ia drept nesimtita (nu vorbesc in numele tau). dar sunt unele fete thinking daca le pot spune asa care au un tupeu oh go on.
Oricum tupeul nu este altceva decat putin curaj dozat cu picaturi de nesimtire big grinIn functie de dozaj poti iesi un tupeist sau o persoana de o nesimtire crasa.

recunosc in unele momente e bine sa fii tupeist love struck dar nu tot timpul smug

| Face2face explică:

Eu din pacate sau din fericire big grin sunt mai tupeista, mai nebuna, dar acesta are si cativa stropi uneori de nesimtire big grin.

| maduuuu a răspuns:

Buna!
Este o calitate foarte mare si tupeul, dar trebuie sa stii cum sa il folosesti si mai ales cand.
Sunt unele fete care folosesc tupeul cand trebuie si sunt foarte apreciata, dar sunt si fete care folosesc tupeul mereu, in orice situatie si devin putin cam enervante.
Sunt OK, dar cu masura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca la un moment dat vor prefera sa fie timide. In anumite situatii. Ma intreb daca se vor abtine de la comentari atunci.
Si... nu cred ca tupeul este o calitate, cum nu cred nici ca timiditatea este un defect. Cand iti doresti cu adevarat ceva uiti de timiditate, de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!happy(imi cer scuze pentru intarziere, nu am putut intra pe net)... Fetele tupeiste, pai sunt mai multe categorii.Cred ca fetele tupeiste in sensul ...fitos al cuvantului, nu sunt tocmai ok in a-si crea relatii cu prietenii din grup, decat daca si acestia sunt din acelasi(material). Cat despre fetele tupeiste, doar atunci cand este nevoie, cred ca e ok. Vreau sa spun, tupeiste in sensul de indraznete, dar stii tu, in limita bunul simt(daca mai exista). Ai grija de tine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu am parere buna despre fetele tupeiste dar nu totimpul. dar apropo eu nu sunt tupeista eu sunt rusinoasa si im place de un baiat foarte mult care am fost cu el dar el acum nu mai vrea sa fie cu mine si ma crede draguta dar a zis ca nu ma va mai iubi... dar eu vreau sa-l fac sa se indragosteasca de mine dar sunt rusinoasa si nu prea cred ca o sa reusesc... aveti vreo idee?

| Revenge a răspuns:

Hmmm. e mai fain daca o fata are tupeu, mie de exemplu imi plac fetele cu tupeu, care is mai crazy. E mult mai fain daca ai o asa fata langa tine, decat sa ai o pitzipoanca, caruia nu-i convine, nimic, care se uita doar la buzunaru tau, si la fitele sale.