| iuliasistrify a întrebat:

Ce pot face inpotriva cosurilor de pe fata. Am incercat si cu creme si cu geluri de la nivea... dar pe degeaba ce pot face. La cel mai bun dau fundita.

8 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Iubita, stiu ca ce o sa-ti spun o sa ti se para scarbos, dar eu asa am scapat de cosuri. M`am dus la dermatolog, mi-a dat zynerit si alte creme[in actual ma dau numai cu zynerit seara]. Dimineata insa, nu te da cu zynerit, ci da`te cu prima urina, iar seara cu zynerit. O sa vezi ce ten frumos o sa ai.Bafta:*

| aиdяaaa●• a răspuns:

Cel mai important e sa ai tenul curat tot timpul.
Dimineata spala-te pe fata doar cu apa, dupa care foloseste un gel exfoliant(foloseam unul de la Clean & Clear). Folosete dupa aceea o crema hidratanta. Dupa aceste procedee iti poti aplica machiajultongue
Seara, dupa ce te demachezi, foloseste un gel de curatare(elimina ultimele urme ale machiajului), aplica lotiune tonica sau foloseste zeama de lamaie ca lotiune tonica pe care o aplici pe fata cu ajutorul unui tampon demachiant sau cu putian vata.Foloseste ca si dimineata, o crema hidratanta.(Produsele de ingrijire le alegi in functie de tenul taubig grin)
De aproximativ o luna folosesc Zynerit care s-a dovedit a fi eficient. Te ajuta si ceaiul de musetel pe care il aplici la fel ca zeama de lamaie.
O data pe saptamana prepara-ti o masca din fructe sau pur si simplu o masca obisnuita pentru fata, in functie de tipul tau de ten.

| Denisa a răspuns:

Stii cum arata fata mea saptamana trecuta? Plina cu cosulete mici. Acum e curata ba chiar am scapat si de majoritatea punctelor negre. Dimineata si seara fac acelasi ritual: baie de aburi cu musetel(adica pui sa fiarba in jumate de litru de apa un plic de mustetel si iti pui capul deasupra si te acoperi pe cap cu un prosop si stai vreo 5-7 minute) apoi ma duc la baie si imi pun un gel exfoliant(eu am de la avon Clarskin) dupa ma sterg cu servetele demachiante ca tenul sa fie curat curant. Iti garantez ca intr-o saptamana ai scapat de cosuri, iar daca nu de toate cel putin de majoritatea. Succes.

| Petronela a răspuns:

Buna, cumpara din farmacie zineryt. fundita?batting eyelashes

| MrLentziu a răspuns:

O prietena de-a mea foloseste o solutie numita Aknesol, o poti gasi in orice farmacie, e intr-o sticluta galbena, iti garantez ca e foarte buna si intr-o saptamana te va scapa de cosuri.

| CarlaElena a răspuns:

Eu folosesc Himalaya de vreo 3 zile si deja se vad rezultatele.happy

| rebeca a răspuns:

Buna, am vazut ca ai primit multe sfaturi cu diferite produse.Nu e foarte rau sa incerci insa cred ca majoritatea care au avut rezultate au fost la un dermatolog sau au avut pur si simplu nororc sa raspunda la produsul respectiv.Incearca sa te interesezi de un dermatolog bun de la tine din oras si mergi, se merita si o sa stii si ce alte produse (de machiaj de exemplu) sa folosesti.In functie de ten.
Multa baftawinking

| ral99_3741 a răspuns:

Bune! eu una ma dau cu ERIFLUID cand imi mai apar cosuri. si e fff bun. adica in 2-3 zile imi dispar.foloseste-l inainte sa te culciwinking