| mulinobianco a întrebat:

ce pot raspunde la mesajul "imi place de tine, sper ca intre noi o sa iasa ceva ". Concretizare: mesaj primit de la baiatul care imi place laughing P.S. dar nu vreau sa par foarte accesibila.
Nota. Am iesit cu el 5 ori, el incerca sa se dea la mine, dar eu pastram distanta.(cine vrea sa ma ajute cu situatia asta, scrieti-mi mesaj big grin mersi )

Răspuns Câştigător
| KillMePlease a răspuns:

Spune.i: okay. laughing)
Il vei da gata.
Succes!happy

| mulinobianco explică (pentru KillMePlease):

big grin ar fi ultimul "okay" rostit de mine.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin comportamentul tau dai de inteles ca esti greu abordabila, insa o astfel de tactica nu este intotdeauna si cea adecvata.S-ar putea ca si el sa ajunga la capatul rabdarii sau sa se plictiseasca sa tot fie refuzat si incet incet sa-si piarda/scada interesul fata de tine.Ai putea sa-i propui sa continuati sa va intalniti cu precizarea ca vei "incerca" sa-ti schimbi substantial comportarea devenind mult mai abordabila.I-ai putea da de inteles ca ai apreciat rabdarea de care a dat dovada si o vei recompensa cu un pupic.Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e o idee buna sa fii foarte distanta. Poate crede ca nu are sanse si se poate indeparta de tine. Parerea mea este sa accepti tot ceea ce iti doresti tu sa se intample, dar esti ferma pe pozitie pentru ceea ce nu vrei. Daca baiatul te simte iubitoare si interesata, relatia voastra va fi mai frumoasa. Altfel totul va fi o joaca de-a soarecele si pisica, refuzurile tale vor crea resentimente si cand tu vei dori ceva se poate ca si el sa procedeze la fel.
Poti sa ii raspunzi ca daca crede ca stie cum sa se poarte cu o faa, putetii incerca sa va cunoasteti mai bine. Nu ii dai aproape nimic si il pui in garda ca trebuie sa fie domn.

| Pool77 a răspuns:

De ce pu...a mea nu-i poti scrie ca si tie iti place de el si ca ai vrea o relatie cu el?
Sa stii ca "abordabilitatea" e deja plictisitoare. Cand un baiat va e in fata vreti sa pareti "inabordabile" si cand nu aveti in fata cui sa ramaneti "inabordabile" stati si va taiati pe maini sau picioare.
Secolul 21, imi pare rau ca m-am nascut in secolul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ca Audrey Hepburn.
"Multumesc."

| Sportfreak a răspuns:

Nu inteleg, iti place de el dar nu vrei ca el sa stie ca iti place de el.....de ce?