| Roxana223 a întrebat:

Buna!
Am 18 ani iar în urma cu doi ani m-am indragostit de un baiat(pe el il cunosc de 10 ani).El imi arata oarecum ca ma place, adica mereu il surpindeam ca se uita la mine si dupa isi schimba rapid privirea,ba chiar un prieten l-a intrebat la un joc daca ii adevarat ca ma place si el a zis da si dupa m-am apucat de ras si dupa a zis,,serios" (mentionez ca el a mai zis da si cand l-au intrebat de alte fete,la fel cum am facut si eu cand ma intrebau de alti baieti). Dupa el m-a intrebat daca vreau sa raman doar eu cu el sa vb,dar nu am ramas,cu toate ca as fi vrut sa raman pentru ca eram timida si nici nu voiam sa rada ceilalti ca raman sau sa faca diferite glume deoarece el mi-a zis ca sa raman cand erau si prietenii nostri cu noi.
De atunci vorbeste cu mine,dar nu cum vb inainte,dar cand mai ieseam cu el si cu prietenii nostri de fiecare data cand era in fata mea,il observam cum se uita cu,,coada ochiului"la mine.
Acum, in prezent nu ne mai intersectam privirile si vb foarte putin, ba chiar uneori ma evita, dar totusi ieri seara eram cu niste prietene in spatele lui si l-am surprins cum se uita iar cu,, coada ochiului". Simt ca e suparat pe mine deoarece inainte ne chema in fiecare seara sa iesim, iar anul acesta deloc nu ne-a chemat.
Credeti ca m-a placut?
Dar in prezent ma mai place? Ce ar trebui sa fac, sa ii spun ca il plac? Sau daca ma placea trebuia sa imi zica el?
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine întreaba l pe el daca te place, el este singurul care stie raspunsul.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci ceva, evident, dar, de ce atâta grabă? Ai doar 18 ani. Așaa, pe la 48.
Îți va trece între timp timiditatea, el se va uita la tine pe la coada ochealarilor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbeste cu el, pe mess eventual. Incepe discutia cu diferite subiecte, iar daca el vrea, o sa continue discutia. Si asa din subiect in subiect, daca si el tinde spre acel lucru, o sa stiti mai departe ce e de facut happy

Multa bafta!

| CosminaAndreea03 a răspuns:

Eu zic sa prinzi un moment cand sunteti voi doi, sau cat mai puțini posibil, si intreaba-l daca se intampla ceva de te evită. Poate iti va recunoaște chiar el daca te-a placut sau nu. Succes!?

| UnAltUtilizatorTpu1 a răspuns:

Daca te place nu inseamna ca automat te si iubeste. Zici ca te ai indragostit. Cam superficial, nu crezi? Cum te poti indragosti daca nu l cunosti asa bine? Cum poti spune ca ții la el daca nu aveti o relatie de mult timp?
Asta nu e o iubire adevarata, e doar atractie sexuala si nevoie de afectiune
Iubirea inseamna atasament emotional in primul rand.

| Roxana223 explică (pentru UnAltUtilizatorTpu1):

Buna! Mentionez ca am 18 ani si il cunosc de 10 ani!

| UnAltUtilizatorTpu1 a răspuns (pentru Roxana223):

Si? Daca nu sunteti impreuna cum poti zice ca l iubesti?

| Roxana223 explică (pentru UnAltUtilizatorTpu1):

Pai atunci de ce dupa inca 2 ani il mai plac? Daca nu-l iubeam cu siguranta acum eram cu altcineva.