| anonim_4396 a întrebat:

mai demult am iubit o fata si am iubit-o atat de mult incat acum dupa ce m-am despartit de ea nu mai pot sa vorbesc cu alte fete pur si simplu le intreb: buna, ce faci? si nu mai stiu ce sa vorbesc ma blochez.
Dupa ce m-am despartit de ea am ramas blocat in calculator.
Credeti ca aceasta sa fie problema? Ce sfaturi imi puteti da?
Funda*

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Bună.

Viața nu se termină aici, poate că te-a remarcat despărțirea asta dar trebuie să treci peste.
Ieși pe afară, fă un sport dar treci peste, nu-ți irosi timpul pe degeaba.

Sunt sigur că vei reuși.

| BeatriceNote a răspuns:

Buna
Eu zic sa incerci sa treci peste pentru ca este evident ca inca nu ai trecut peste chiar daca crezi asta.
Incearca sa fii sociabil si deschis la o noua relatie.Si lasa calculatorul! Incearca sa faci ceva constructiv sau daca nu ai un talnet anume iesi cu prietenii tai si poate cine stie vei gasi o noua fata.
Timpul rezolva multe.Ai rabdare pentru ca viata nu se termina dupa o fata. A fost frumos, s-a terminat, treci mai departe.
Sper ca te-am ajutat.happy

| Fibraa a răspuns (pentru BeatriceNote):

Sincer sfatul tau ma imbarbatat mult. Iti multumesc mult!