| anonim_4396 a întrebat:

mai multi oameni imi zic de o prietena ca vorbeste aiurea despre mine si ma barfeste doar ca sa pice bine in fata altora.i-am cerut socoteala si se jura ca nu a facut asa ceva si nu va face si ca daca ar avea ceva cu mine mi-ar spune in fata,eu nu stiu ce sa cred,prima data am crezut ce mi s-a zis si ne-am certat,dar cand o aud cum imi spune ca nu a zis nimic, eu iert...ce sa fac? m-am saturat sa traiesc cu problema asta.

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Pai in primul rand nu trebuie sa asculti ce zice lumea dar in cazul asta este ok. Daca ea, chiar vorbea despre tine si tu ai intrebat : " Fata este adevarat ca zici... " cum sa iti spuna ea : " Da fata asa e ". Normal ca se apara si zice ca nu, si poate spune : " Nu ma crezi pe mine care sunt prietena ta, ii crezi pe altii. " Ma enerveaza rau mincinosii de genul asta. Si banuiesc ca persoanele care ti-au spus, ti-au spus de mai multe ori, deci de ce ar face asta daca nu ar fi adevarat. Poate ei vor sa te faca sa vezi adevarul, dar daca tu mereu o sa o crezi pe ea. Pune.i pe toti fata in fata. Sper ca te-am ajutat. PS: daca sunt mai multe persoane, nu toate pot minti. happy

| jojojojome546 a răspuns (pentru AnaRadu):

Chiar m-ai ajutat mersi! Acum sa vd cu face to face va fi greu si probabil isi va oierde toti acei prieteni care mi-au spus!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să-ți alegi adevăratele prietene, asta este problema ta.
Pa, pa.