| iMaduu a întrebat:

Mie imi place de un baiat, dar nu stiu cum sa-i spun pentru ca sunt timida si mi-e frica pentru ca daca nu simte la fel.
Ajutati-ma! puppy dog eyes Funda! ^^

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

E din clasa cu tine? • Fii atenta la cum socializeaza cu tine, miscarile si gesturile pe care le face fata de tine. Daca iti zambeste in timpul orelor, sau se intoarce la tine la banca, se baga in seama cu tine, atunci cand te uiti la el isi intoarce privirea in alta directie sunt semne ca te place.
• Daca vrei ca el sa te placa trebuie sa te imbraci mai sexy, aranjezi parul, machezi astfel incat sa ii atragi atentia. Apoi sa aflii ce pasiuni are si sa te faci interesata de ceea ce ii place si lui, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu el in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni, orice. Vorbeste cu el si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face el inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru el. Bafta!

| ROB3RT89 a răspuns:

In primul rand incearca sa-ti depasesti timiditatea! Incerca sa-l cunosti mai bine, sa vezi ce fel de om este, ce hobby-uri/pasiuni are etc etc.Asa vei gasi un subiect de discutie pe placul lui,nu trebuie neaparat sa-i spui, fa'l doar sa se simta bine in compania ta. Daca si el te place, cu siguranta va face el primul pas!

| CristiB93 a răspuns:

Uite stiu ca fata in fata e greu sa-i spui ca iti place de el si de acea cel mai bine este sa-i spui pe mess ca iti place de el, eu tot asa am facut cu fata de care mi-a placut si chiar daca prima data m-a respins dupa ceva timp a fost a mea de acea pe mess e mai usor in caz ca te respinge asa ca nu mai pierde timp, spune-i cat mai repede si nu astepta ca el sa se dea la tine.