| LittleLady a întrebat:

Nu fumez dar sunt cam curioasa. Daca fac "tigari" din hartie pot dauna? Nu vreau sa fumez tigari adevarate deoarece nu vreau sa-mi stric plaanii. big grin

5 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Știi zicala coriozitatea a omorât pisica?

E mai bine să nu încerci nimic, o să ai mai mult de câștigat.

| AOLEVRIC a răspuns:

In primul rand nu e bine sa fumezi, si tigarile sunt tot tigari chiar daca sunt de "jucarie". Atunci cand inhalezi fum nu e bine deloc pentru plamanii tai. O faci o data si regreti toata viata...

| claudica2703 a răspuns:

Pai la tigarile "reale" nu foita e daunatoare ci continutul tigarii. Iti strici si mai rau plamanii cu hartie normala, de ce atata lume moare asfixiata in incendii, si nu din cauza focului propriu zis? pentru ca fumul e daunator plamanilor. Hartia e mult mai groasa decat foita folosita la tigari, contine celuloza si tot felul de fibre care arse degaja un fum negru, deci doar daca ai vedea ce fel arde o hartie ti-ar pieri pofta. Eu zic sa te abtii sau sa fumezi o tigara normala, macar stii o treaba. Totusi sper sa alegi prima varianta.

| LittleLady explică (pentru claudica2703):

Bine,o sa ma abtin.Stiu ca asta e un viciu, stiu ca e daunator si acum ca stiu ca nu e bine ceea ce voiam sa fac, m-am razgandit, nu o voi face.Multumesc tuturor celor care mi-au vrut binele!

| Veritas a răspuns:

Te sfătuiesc să nu te apuci de fumat acum pentru că vei regreta amarnic peste ani.