| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu stiu cum as putea sa-mi gasesc o prietena(iubita)ca numai rezist psihic fara cineva langa mine care sa fie tot timpul langa mine si sa-mi ofere afectiune, pur si simplu sa contez si eu pentnru cineva in viata asta. Pana acum nu am avut nici o relatie cu vreo fata, nu prea interactionez cu fetele pot sa zic k de cand ma stiu eu nu am avut macar o prietena, eu stiu o colega cu care sa ma inteleg fff bine.Nu stiu am un complex in fata fetelor ma pierd imediat cand vb-esc cu o fata, daca s-ar baga in seama cu mine fara sa vreau ii dau de inteles ca nu imi pasa desi eu chiar mi-as dori sa sa-i dau de inteles ca imi pasa. Sunt un tip mai retras, am prieteni ies afara chesti din astea da doar cu baieti pentru ca cu fete de unde daca nu am nici o prietena sau prietene ci doar prietenistraight face(sa nu se inteleaga k sunt gay)cum am mai zis sunt ff timid cu fetele, sunt mai linistit de felul meu, nu beau, nu fumez, si sunt ffff glumethappy.Nu stiu chiar nu stiu ce as putea face. Ceva sfaturi? Sper k nu v-am plictisit cu probleme mele, doar k simteam nevoia sa spun cuiva oricui ce ma doare.

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Oh, că de-ai fi tu singurul de genul... sad
Din păcate nu prea ai ce să faci decât să te asiguri că în cercul tău de cunoscuţi există fete pe care le poţi aborda, adică fete care nu sunt deja într-o relaţie de exemplu, şi să ieşi din carapace. Nimeni nu o să îţi aducă o fată pe tavă, va trebui să ocheşti una, să mergi la ea, şi cu toate bătăile alea rapide de inimă care nu te lasă să respiri, să îi spui că-i drăguţă sau că ai vrea să ieşi cu ea sau ceva. Dacă ai un prieten bun, şi are legături cu fete (gen el e amic cu nişte fete, sau cunoaşte fete care sunt deschise către o relaţie) să te pună în legătură cumva cu una, să vă facă lipeala cum se spune. Dar nu prea ai soluţie decât să treci peste toată timiditatea asta, până nu-i prea târziu, pentru că după o vârstă va deveni tot mai greu şi mai greu.
Evident, dacă pui mâna pe o fată, preţuieşte-o ca pe ochii din cap şi ai grijă să nu faci vreun pas greşit happy Hai, capul sus, că sigur poţi să o faciwinking

| KenVyQ a răspuns:

Sunt multi altii ca tine...sa-ti gasesti o fata pe placul tau nu e usor deoarece cele din ziua de astazi sunt chiar opusul tau(bea, fumeaza sunt jignitoare la adresa societatii) dar tu esti cat de cat cuminte. Eu mi-am gasit o fata mult mai usor deoarece cele din zona mea sunt mai cuminti. Ai curaj si nu mai fi timid sau incearca sa scapi de timiditatea asta si dp care o sa vezi ce bine ai sa te simti. Funda?:X