| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu stiu cum as putea sa-mi gasesc o prietena(iubita)ca numai rezist psihic fara cineva langa mine care sa fie tot timpul langa mine si sa-mi ofere afectiune, pur si simplu sa contez si eu pentnru cineva in viata asta. Pana acum nu am avut nici o relatie cu vreo fata, nu prea interactionez cu fetele pot sa zic k de cand ma stiu eu nu am avut macar o prietena, eu stiu o colega cu care sa ma inteleg fff bine.Nu stiu am un complex in fata fetelor ma pierd imediat cand vb-esc cu o fata,daca s-ar baga in seama cu mine fara sa vreau ii dau de inteles ca nu imi pasa desi eu chiar mi-as dori sa sa-i dau de inteles ca imi pasa. Sunt un tip mai retras, am prieteni ies afara chesti din astea da doar cu baieti pentru k cu fete de unde daca nu am nici o prietena sau prietene ci doar prietenistraight face(sa nu se inteleaga k sunt gay)cum am mai zis sunt ff timid cu fetele,sunt mai linistit de felul meu, nu beau, nu fumez, si sunt ffff glumethappy.Nu stiu chiar nu stiu ce as putea face. Ceva sfaturi? Sper k nu v-am plictisit cu probleme mele, doar k simteam nevoia sa spun cuiva oricui ce ma doare.sad

9 răspunsuri:
| ShadowGhost a răspuns:

Hey.Ei bine, nu prea mai exista fete cu capul pe umerilaughingNici macar eu care sunt fata nu mai suport sa stau pe langa fete.Prea multe barfe, si chestii de rahat.Aceleasi chestii de rahat zilnic.In fine.Esti la liceu? Poate gasesti o fata prin liceul tau.Pe facebook nu iti recomand sa cauti, si nici sa abordezi prin parc fetelaughing. Nici sa astepti, pentru ca din cate observ esti satul de asteptat.Ei bine, nu ar trebui sa fi asa timid. Dupa o sa creada ca esti fata sau mai stiu eu ce, sau gay sau bla bla bla.Dar eu spun sa ramai asa cum esti.Adica cine te place, te place asa cum esti.Cat timp esti foarte glumet, si prinzi repede unele lucruri, atunci nu vad care e problema.Incearca sa lasi timiditatea de o parte, macar incearca sa vezi daca merge si daca poti.Mai bine timid decat un golanwinking. Sper ca te-am ajutathappy:*

| Adry05 a răspuns (pentru ShadowGhost):

Mă bucur să văd că mai există fete, sătule de fete, sunt de acord cu tine, prea multă bârfă, prefăcătorie şi linguşeală în jurul lor. Vreau să discutăm, lasă-mi id-ul tău de mess aici sau pe privat. happy

| τττ a răspuns:

Bună!
Ai nevoie de PSIHOLOGIE, și nu în sensul rău. Nu se mai pune discuția! Poți să discuți chiar și cu o persoană apropiată, de exemplu mama, bunica sau un profesor. Poate ei vor ști ce e de făcut.
Pa, pa.

| MihaelG a răspuns:

Salut stiu ca nu eete un raspuns la intrebare, dar ai vrea sa facem un grupcu naieti dar si fete care sa fie in aceeasi situatie? Acest grup sa fie pe Whatsapp! Sper sa accepti propunerea, lentru ca si eu ma aflu in aceeasi situatie cu a ta!

| RisenAngel a răspuns:

Ma si eu is foarte glumet rolling on the floor de fel da gandeste-te ca barbati is superiori femeilor dupa sex daca intelegi da in ziua de azi asta se acopera ca e discriminare sau ceva laughing da tu trebuie sa vb deschis cu ele asa cum esti tu nu trebuie sa te schimbi intr-un fel

| alexradu0 a răspuns:

Sal. spre deosebire de tine eu ma dau la fete, le fac complimente, cer nr. de tel. le invit in oras si asa mai departe, dar si mie imi este greu sa vorbesc cu o fata. daca vrei sa iti gasesti o prietena buna si cu ea sa te casatoresti si asa mai departe cauta mai intai o fata care nu a cunoscut nici un baiat, si n-a avut nici o relatie in viata ei! astea 2 lucuri conteaza. a si inca un lucru sa fie virgina la fel cum esti tu. cauta o fata care ti se pare ceva mai deosebita decat celelate, uitate pe geam daca vezi pe vreo una imbracate rapid si incearca sa intri in vorba. ex: sal ce faci? la care ea iti raspunde bine te cunosc? si asa mai departe fa-i complimente conduo pana unde se duce ea si pe drum afla si tu daca are prieten sau daca a avut sau daca mai e virgina si daca vezi ca e 'curata' te legi de ea. mai fa o gluma incearca sa afli unde sta, ce ii place sa faca si asa mai departewinking bafta si sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| LeoMajor a răspuns (pentru alexradu0):

Asta e cel mai prost sfat dat de cineva. Sa se uite pe geam si sa fuga dupa ea. la fel de bine ar putea sa si fluiere dupa ea, ca rezultatul e acelasi.

| Ralucaaa98 a răspuns:

Din punctul meu de vedere mai bine este sa fi asa decat un golan pervers, ca de acestia m-am saturat unde te uiti numai de cocalari dai, ma rog asa mi se intampla mie. Ei... succes in viitor. Sper sa-ti gasesti pe cineva ca nu-mi place sa vad oamenii suferind. Pa, pa! happy

| LeoMajor a răspuns:

Stiu ca iti raspund cu intarziere, mai exact 4 ani intarziere. Din pacate pentru mine, sunt tot in aceeasi situatie sentimentala ca si acum 4 ani, dar sper ca macar tu sa mai fi crescut. Daca ai ajuns intre timp la liceu (banui ca l-ai si terminat), nu pierde vremea ca mine. Fi tupeist, baga-te in vorba, baga vrajeli, cat mai multe si cat mai ieftine. Nu msi manca vrajeala asta ieftina cu "cine te place, te place asa cum esti". Nu, nimeni nu te place asa cum esti, poate ca nici mama sau tatal tau, nu te plac asa cum esti. Tu trebuie sa cresti, sa inveti, sa evoluezi si sa te perfectionezi. Daca astepti "asa cum esti" sa vina o fata la tine, poti sa stai sa astepti pana la adanci batraneturi. Profita acum cat esti tanar si nu ai nevoie de multi bani, ca mai incolo o sa ai nevoie de foarte multi doar pentru tine, daramite sa mai si scoti o don'soara la un suc. Tu ar trebui sa fi tu insuri dar in acelasi timp mascul alfa. Sa fi cu bun simt si in acelasi timp tupeist. Chiar daca esti timid si introvertit, invingeti temerile si felul tau de a fi prin a socializa. Profita acum cat ai prieteni si iti poti face prieteni usor, ca mai incolo nu numai ca o sa trebuiasca sa iti cumperi iubirea la ora, dar o sa trebuiasca sa dai bani si pe prieteni.