| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu stiu cum as putea sa-mi gasesc o prietena(iubita)ca numai rezist psihic fara cineva langa mine care sa fie tot timpul langa mine si sa-mi ofere afectiune, pur si simplu sa contez si eu pentnru cineva in viata asta. Pana acum nu am avut nici o relatie cu vreo fata, nu prea interactionez cu fetele pot sa zic k de cand ma stiu eu nu am avut macar o prietena, eu stiu o colega cu care sa ma inteleg fff bine.Nu stiu am un complex in fata fetelor, ma pierd imediat cand vb-esc cu o fata, daca s-ar baga in seama cu mine fara sa vreau ii dau de inteles ca nu imi pasa desi eu chiar mi-as dori sa sa-i dau de inteles ca imi pasa. Sunt un tip mai retras, am prieteni ies afara chesti din astea da doar cu baieti pentru ca, cu fete de unde daca nu am nici o prietena sau prietene ci doar prietenistraight face (sa nu se inteleaga k sunt gay)cum am mai zis sunt ff timid cu fetele, sunt mai linistit de felul meu, nu beau, nu fumez, si sunt ffff glumethappy.Nu stiu chiar nu stiu ce as putea face. Ceva sfaturi? Sper k nu v-am plictisit cu probleme mele, doar k simteam nevoia sa spun cuiva oricui ce ma doare.

4 răspunsuri:
| Andreutzaaandreea a răspuns:

Hey! pai daca nu poti sa vorbesti cu ele fata in fata vorbeste cu ele pe facebook, mess, fa.le complimente da.le like la poze si vei vedea ca vor veni ele singure la tine cu timpul iti vei capata si tu incredere in tine si vei scapa de aceasta sensibilitate

| ErikaP a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa fii putin mai indraznet, putin tupeu nu strica nimanui, si vorbeste cu o fata ca si cum ar fi colega ta, incerca sa interactionezi mai mult, vorbeste cu prietenii tai sa iesiti si cu fete pe afara si astfel scapi de acest complex!

| cipriannaaa a răspuns:

Si eu simt nevoia sa-ti spun ca atunci cand observi ca faci o cacofonie NU pui virgula intre civinte, ci gasesti o cale prin care sa nu faci o cacofonie, adica pui un cuvant intre ele sau schimibi structura. happy

| andixboss17 a răspuns:

Uite frate chiar daca esti timid incearca sa vorbesti cu fetele incearca sa te controlezi poti chiar sa fi si glumet cu ele daca e freo fata care iti place de ea incearca sa o ajuti cand are nevoie sa fi gentalmen cu ea incearca sa fi cel mai apropriat prieten al ei asa eram si eu inainte dar acum am o prietena(iubita) si asa am facut si pana la urma acum sunt impreuna cu ea (iubit si iubita)