| Visatoarea a întrebat:

Buna numele meu e Roxx si am 19 ani! sunt verisoara "visatoarei" si sunt in ultimul an la liceu.
Sunt intr-o mare dilema. In clasa a 10-a m-am imprietenit cu o colega de clasa, am devenit bune prietene, chiar confidente! Totul a fost bine pana cand in clasa a -11-a la noi in clasa s-a transferat un tip de la alt liceu cu care ulterior m-am combinat.si avem si in prezent o relatie. Relatia cu prietena mea nu a mai fost aceeasi (s-a racit fata de mine)deoarece imi petreceam mai mult timp cu prietenul atat in clasa cat si in timpul liber.Revelionul acesta l-am petrecut impreuna la ea acasa:eu prietenul meu, si inca cativa prieteni, printre care si colegi.Acolo s-a intamplat o chestie care mie mi-a dat de gandit: in mijlocul petrecerii ea a inceput sa danseze provocator in fata prietenului meu deschizandu-si partial camasa. Normal ca m-a suparat chestia asta insa nu i-am spus crezand ca isi va da seama singura insa n-a fost asa! Anul acesta de curand s-a certat cu mine de fata cu toata clasa reprosandu-mi anumite lucruri pe care le stiam doar noi.
Si nu pot sa-mi dau seama ce a facut-o sa reactioneze asa. A incercat sa ma " intzepe ", sau mai bine spus sa ma enerveze de fiecare data cand prindea momentul.Nu am bagat-o in seama deoarece m-am gandit ca n-ar fi frumos din partea mea sa-i raspund cum se cuvine la acele comentarii.De asemenea prietenul meu ii lua tot timpul apararea cand incepeam o discutie cu ea, spunandu-mi sa mai las de la mine.De curand ea m-a sunat sa-si ceara scuze pentru ce a facut si bineinteles ca acest fapt m-a surprins: nu mai era ea cea care imi vorbea cu ura ci era aceeasi fata prietenoasa pe care am cunoscut-o.In prezent vorbim insa eu nu mai am incredere in ea ceea ce ma determina sa cred ca bunele ei intentii au si o parte mai neagra.

Eu as vrea sa aflu cum descopar adevarul ca sa o demasc in fata prietenului meu si a intregii clase. Puteti sa ma ajutati va rog!

Pupici

5 răspunsuri:
| Ros3Blu3 a răspuns:

Probabil si mai mult ca sigur si ea il place si a fost geloasa si nu si-a mai controlat reactile de gelozie ptr ca tu erai cu el si ea nu big grin Poate sa fie solutia sa si fie ceva intre ei 2:-s Crede-ma ca nici eu nu ash mai fii avut incredere :-s asa deodata schimbarea aia...

| Ros3Blu3 a răspuns:

Probabil si mai mult ca sigur si ea il place si a fost geloasa si nu si-a mai controlat reactile de gelozie pentru ca tu erai cu el si ea nu big grin Poate sa fie solutia sa si fie ceva intre ei 2:-s Crede-ma ca nici eu nu as mai fii avut incredere :-s asa deodata schimbarea aia...

| Ana-Maria94 a răspuns:

Mai mult ca sigur, era invidioasa pe tine pentru ca esti cu acel baiet, pe care cu siguranta il place si ea si dupa cum se vede foarte mult, oricum urat din partea ei, ca a ales un baiat in locul prieteniei voastre.Si referitor ca si-a cerut scuze dupa atatea ce ti-a facut, asta ar c-am trebui sa-ti de-a de gandit si nu ceva bun la mijloc, adica pana acum la orice moment se purta urat si acum, eu cred ca si-a atins scopu si acum exista ceva intrei eisad Sper sa nu am dreptate, dar daca e asa, incearca si indeparteazate de eu si lasa-i nu suferii pentru prietenia pierduta.succes

| kaya a răspuns:

1. Poate ca este geloasa ca tu nu o mai bagi in seama cum o faceai inainte, era obisnuita sa va dati atentie, sa vorbiti orice etc. 2. Poate e geloasa ca il place si ea pe prietenul tau dar el te-a ales pe tine.Nu ai de unde stii care din astea 2 sunt motivele.Cand ai timp poti sa ii dedici putin timp sa iesiti doar voi la o plimbare sa vorbiti si sa o intrebi de ce a reactionat asa cand a facut scandal in fata clasei, ce a determinat-o sa faca tot ce a facut, si daca vrei sa vezi daca urmareste ceva nu poti sa faci decat sa o urmaresti adica sa vezi cum se comporta cu prietenul tau cum se comporta cu tine.Si daca simti ca nu iti e prietena atunci nu ii mai spune toate secretele tale caci risti sa stie toata clasa.Numai bine si bafta

| ramona_4785 a răspuns:

Mai mult ca sigur ii place de el si este geloasa eu zic sa o lasi in pace pentru ca nu merita o prietena adevarata nu ar dansa provacator in fata iubitului tau sau daca u crezi ca mai poti avea incredere in ea vorbeste cu ea si spune-i tot ce te deranjeaza.