| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Sa zicem sa esti la un eveniment si,, ti s-a pus pata" pe un baiat (adica te-o atras un anumit baiat). Cum poti sa ii atragi atentia ca la final sa vinasa vorbeasca cu fata?
Ce gesturi ttrebuie sa fac?
Ex: eu m-am gandit ca sa il intreb daca nu imi face o poza (adica cand mai sunt cu vreo persoana si sa ne faca poza ).
Dau funda celui mai bun raspuns.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Mihai111111111 a răspuns:

Bun raspuns asa m-a atras si pe mine fata pe care o iubesc acum din toata inima!

| Elenakatalina a răspuns:

Buna Honny!
Limbajul corpului:
- contact vizual prelungit
- pupile dilatate - ochi stralucitori
- princene arcuite, clipire din ochi
- miscari rapide ale ochilor, jucatul cu parul
- zimbete, linsul buzelor, atingerea buzelor sau a dintilor cu limba
- atingerea fetei sau a buzelor cu degetele
- impingerea sinilor inainte, arcuirea coloanei
- incrucisatul picioarelor, copierea posturii celuilalt
- jucatul cu miinile nervos.
Acesta este primul pas pe care trebuie sa il faci draguta folosindu-ti corpul pentru a capta atentia barbatului dorit.

1. Capteaza-i atentia cind se uita prin camera si uita-te in ochii lui. Cind ochii vostri se vor intilni zimbeste si mentine conexiunea putin mai mult decit este normal. Fa acest lucru putin mai mult decit atunci cand te uiti la prietenii tai si alte persoane necunoscute.
2. Cind te uiti la el cheama-l la tine in gind, fata ta va adopta o expresie corecta pentru scopul tau.
3. Daca barbatul mentine contactul vizual cu tine zimbeste si scapa ceva pe jos.
4. In citeva secunde uita-te inapoi sa vezi daca iti da atentie si iti cauta privirea din nou. Uita-te in ochii lui din nou putin mai mult, zimbeste si lasa-ti privirea in jos.
In timp ce astepti sa te abordeze imediat aranjeaza-ti hainele, parul, stai dreapta si uitate direct la el cu miinile incrucisate. Acesta este un comportament feminin stravechi eficient chiar si astazi. De fapt astfel iti ridici subtil sinii spre el si nu ii ascunzi. Astfel comportametul nostru arata ca suntem femei. Daca nu a venit la tine in 15 secunde uita-te inapoi sa vezi daca mai este interesat. Probabil se incurajeaza sa vina la tine. Acum gindurile mentale si rolul pe care-l joci sunt decisive. Trebuie sa spui in gind " Nu inteleg de ce nu vii la mine. Vreau sa te cunosc." Aceste cuvinte te vor ajuta automat sa ai expresia corecta pe fata.
Succes! :*